Четвер, 21 лютого 2008 14:14

На іконі з Миколаєва янголів "посадили" на компакт-диски

Виставка ікон "Небо на землі" відкрилася минулими вихідними у столичному Музеї Івана Гончара на вул. Івана Мазепи, 29, неподалік Лаври. Там представлені 92 твори Миколаївської школи іконопису. При написанні деяких майстри використали сучасні технології. Так, приміром, на роботі "Богородиця Чесніша від Херувимів" навколо Богоматері чотири янголи прикріплені на компакт-дисках.

— Це мій творчий експеримент, неканонічного тут нічого немає, — переконує 40-річний художник Сергій Помян. — Іконопис не має замикатися. Зараз настала інформаційна епоха. Диски ж світлоносні. А світло це і є символ ікони.

Ще на одному образі "Богородиця" є мікросхема із тоненькими дротиками, на які нанизані перлини, що імітують райське цвітіння.

Фарби майстри виготовляють самі. Матеріали замовляють із Африки, Бразилії, Італії.

— Бразильський гірський кришталь надає іконі прозорості, а африканський малахіт — яскравого зеленого кольору, — каже 35-річний іконописець отець Сергій Павелко.

Камені майстрам привозять геологи. Наприклад, 1 кг африканського малахіту коштує $300, бразильського кришталю — $800. Золото використовують лише 925-ї проби. Доставляють його з Італії. Один грам коштує від 30 євро.

— Використовуємо ще ауріпігмент (суміш миш"яку й сірки. — "ГПУ"). Якщо його понюхати — непритомнієш, а скуштуєш — помираєш, — додає священик. — Але його отруйні властивості нейтралізуються яєчним жовтком.

Іконописці використовують лише освячену на Водохреще воду. Малюють на дошках із липи або вільхи.

— Колись у фарби додавали ще й мощі святих, — каже отець Сергій.

Середня вартість ікон — $3 тис. Найдорожчий образ на виставці коштує $12 тис. — "Микола Чудотворець із житієм".

Виставка триватиме до 8 березня. Вхід — 5 грн.

Зараз ви читаєте новину «На іконі з Миколаєва янголів "посадили" на компакт-диски». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода