Аліна Паш відмовилася представляти Україну
Україну на Євробаченні-2022 представить реп-гурт "Калуш". Із піснею "Стефанія" посіли друге місце в національному відборі. Отримали найбільшу підтримку глядачів.
Переможниця нацвідбору 28-річна Аліна Паш відмовилася від участі в пісенному конкурсі через скандал. З'явилася інформація, що співачка незаконно відвідувала окупований Крим у серпні 2015-го. Прилетіла на півострів із Москви, а не заїхала через адмінкордон із боку материкової України. За словами Паш, потрапила у Крим через контрольно-пропускний пункт "Чаплинка" на Херсонщині. Проте Держприкордонслужба заявила, що не видавала відповідну довідку. Тоді артистка підтвердила, що представник її команди підробив документ про законний в'їзд, а вона не знала про це.
Організатори нацвідбору дискваліфікували артистку через подання фальшивої довідки про перетин кордону України з окупованим Кримом.
— Шахраї не можуть представляти Україну на Євробачення, — говорить голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії Микола Чернотицький, 38 років.
— У нас досі не прийняли закон про колаборантів, — каже продюсер і телеведучий 59-річний Ігор Кондратюк.
— Тоді всі зрозуміли б, як поводитися та які вимоги до громадян, які хочуть представляти Україну за кордоном. Закону немає, але є оргкомітет, який мусив би перевірити, чи не було порушень в учасників нацвідбору. Тоді не Аліна Паш була б винна, а її просто не допустили б.
"Калуш" — прекрасні пацани. Їхні пісні гарні для українського споживання, але не впевнений, наскільки можуть бути цікаві за кордоном. Чи зрозуміє їх європейський глядач — велике питання. Та з іншого боку, не треба взагалі думати про перемогу. А просто засвітитися.
Гурт "Калуш" 2019-го заснував реп-виконавець 27-річний Олег Псюк із Калуша Івано-Франківської області. Він вокаліст та автор текстів.
Також у складі групи: діджей Киллимен, беквокаліст Джонні Дивний, сопілкар Ігор Діденчук, мультиінструменталісти Тимофій Музичук і Віталій Дужик. Поєднують етнічні мотиви із сучасним звуком, використовуючи народні інструменти.
"Стефанія" — колискова, яку фронтмен гурту Псюк присвятив матері Стефанії. Привітав її з 60-річчям. "Заспівай мені, мамо, колискову. Хочу ще почути твоє рідне слово", — йдеться в тексті пісні.
— У творчості люблю експериментувати, — каже Псюк. — За всю історію Євробачення не перемагали гурти, які читають реп. Хочемо зруйнувати ці канони та показати, що реп у поєднанні з усною народною творчістю — це круто. До того ж у команді є Ігор Діденчук — учасник гурту "Ґо_A", який посів п'яте місце на Євробаченні-2021. З огляду на торішній досвід Ігоря, в нас є шанси на перемогу.
"Заходили в нацвідбір у статусі фаворитів і демонстрували впевненість у перемозі, — пише музичний критик Олексій Бондаренко, 29 років. — Пісня мені видається найбільш влучною для цього конкурсу. Западає в пам'ять, а для Євробачення це важливо. Має продуману хореографію, потужний приспів".
66-те Євробачення відбудеться у травні в Турині, Італія.
"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"
Коментарі