вівторок, 11 квітня 2006 17:43

"Мабуть, мамі віддам"

У коридорах Національної опери пахне кавою. На першому поверсі, в кабінеті N101, видають премії переможцям. Біля дверей — гурт молоді. Високому 16-річному юнакові в картатій сорочці і потертих джинсах, Сергію Полуніну, вручають $2 тис. Він лауреат першої премії в молодшій групі.

— Важко було зібратися, — зізнається Сергій "ГПУ". — Я боявся, що мені не аплодуватимуть, — каже по-дитячому.

— На що витратиш гроші?

— Не знаю, — куйовдить русяві кучері Сергій, — я в житті такої суми не вигравав. Мабуть, мамі віддам.

Сергієва мати — жіночий костюмер Нацопери Галина Полуніна, 39 років.

— Сергій навчається в королівській балетній школі в Лондоні, — з гордістю розповідає вона, бігаючи між гримерними. — До семи років займався гімнастикою, а потім пішов у балет. Кілька років тому ми надіслали відеокасету з його виступом в Англію. В Лондоні Сергія відібрали на конкурс "Прі де Лозанн". Там він виграв золоту медаль.

Поряд стоїть 16-річна брюнетка, балерина Катерина Ханюкова. Її теж нагороджують $2 тис. і призом від "Київстару" — поповненням рахунку мобілки на 15 тис. грн.

— Не відриватиму слухавку від вуха, — сміється вона. — Мені на кілька років цього вистачить!

У хоровій залі поспіхом збивають з фанерних дощок стіл для прес-конференції. Члени журі бесідують в коридорі. Тиждень — з обіду й до дев"ятої вечора — вони відбирали переможців.

— Оцінювали учасників за 12-бальною системою, — розказує балетмейстер Вадим Писарєв, 40 років. — Гран-прі не дали нікому. Катя Ханюкова випереджала Наталю Мацак на один бал, а гран-прі дають, коли є очевидний лідер. Я вболівав за Ханюкову, та мене не підтримали, — каже  невдоволено. — У Каті така чистота класичного танцю, форма, лінія, яку не побачиш і в старшій групі!

Приїхали ті, хто мав вільний час і гроші

А от з молодих хореографів, — продовжує, —  ніхто себе не показав. Ксеня Стрельцова з балетом "Фрідом" отримала тільки диплом. Із цим треба щось робити. Треба запрошувати хореографів, таких, як Моріс Бежар, Хайнц Шпьорлі...

— Але ви напишіть, — роздратовано втручається в нашу бесіду голова хореографічної асоціації Юрій Станішевський, — для цього треба великі гроші.

— Чому? — спалахує Писарєв. — Навіть тут можна було провести якісь майстер-класи! Адже в Україну приїхав словак Ондрей Шот, француз Олів"є Пате...

Олів"є, балетмейстер Паризької Гранд-опера, зачувши своє прізвище, повертається до нас.

— Як вам конкурс? — цікавлюся в нього.

— Багато українців і росіян не отримали того, на що заслуговували, — каже Пате, бере мене під лікоть і відводить убік. — Коли працюєш у журі, сподіватися на солідарність не можна, бо всі — суб"єктивні. Колись, на першому конкурсі, Ірина Дворовенко теж не могла відірватися від суперників. Але тоді голова журі Юрій Григорович сказав: "Їй треба дати гран-прі!". А тепер Григорович промовчав, і гран-прі не дали нікому.

Самого Григоровича на прес-конференції не було.

Називає Вадіком і дружньо плескає Писарєва по плечу скульптор, 49-річний Анатолій Валієв. Це він виготовив статуетку гран-прі — крилатого бронзового Ікара на кам"яній підставці. (Біля метро, на площі Льва Толстого в Києві, стоїть інша скульптура Валієва — бронзова дівчина).

— Шкодуєте, що нагорода нікому не дісталася? — питаю його.

— Нічого, вона лишиться в Мінкульті. Хтось на неї все одно дивитиметься. Вона важка, — розповідає, — кілограмів сім, а то й дев"ять.

Нацоперою походжає головний редактор московського журналу "Балет" Валерія Уральська, блондинка років 50-ти, з брязкальцями на чорному гольфі.

— Я не зробила тут якихось відкриттів, — каже різко. — Від України були провідні танцюристи. А із-за кордону приїхали ті, хто мав вільний час і гроші. Тому майже всі премії взяли ви.

О 19-й офіційно вручали нагороди лауреатам конкурсу. Глядачам і конкурсантам показали відео, останнє в житті Сержа Лифаря.  Зйомки зробили прихованою камерою в 1986-му. На відео вже немолодий Лифар розмовляє із тоді ще не старим Григоровичем.

Хореографи

3 премія — Оксана Галкіна (Росія)

Артисти балету

молодша група
1 премія — Катерина Ханюкова, Сергій Полунін
2 премія — Катерина Кальченко, Валентино Зуккетті (Італія), Віктор Давидюк
3 премія — Тетяна Соколова, Тетяна Циганкова, Олексій Потьомкін, Олжас Тарланов (Казахстан)

старша група
1 премія — Наталя Мацак, Євген Лагунов
2 премія — Ольга Кіф"як, Яссауї Мергалієв (Казахстан), Іван Козлов
3 премія — Ірина Кошелєва (Росія), Катерина Козаченко, Анастасія Ломаченкова (Росія), Крістіна Балабан (Молдова), Ніна Змієвець, Кіносіта Іосіто (Японія)

Зараз ви читаєте новину «"Мабуть, мамі віддам"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути