— Леніна шукали по всій Україні, — каже режисер Львівського театру "Воскресіння" Ярослав Федоришин, 57 років. — Дали оголошення в інтернеті. За одну голову платили від 2 тисяч гривень. У Львові бюсти "вождя" вже справжній дорогий антикваріат.
Для оформлення вистави "Провінційні анекдоти" російського драматурга Олександра Вампілова режисер виготовив п'ять бюстів Леніна.
— Усі твори Вампілова читаєш зі сміхом крізь сльози, — продовжує Федоришин. — І хоч цей автор пішов із життя 1972-го, залишається дуже сьогоденним. Ми не можемо скасувати той час. Тому використали багато радянської атрибутики — червоних прапорів, транспарантів з лозунгами.
Дія п'єси відбувається за часів СРСР у готелі "Тайга" в одному з провінційних російських міст. Один із чоловіків зникає в номері сусідки, щоб послухати трансляцію футбольного матчу. Тільки там працює радіоточка. За мораллю поселенців слідкує адміністратор. Він влаштовує ґвалт і виганяє чоловіка на вулицю. Згодом адміністратор дізнається, що вигнанець працює метранпажем. Адміністратор не знає, що це — складач літер у типографії. Думає, що це висока посада і от-от за свій вчинок вилетить з роботи.
— Для мене Вампілов — Чехов наших днів. Він завжди досліджував "маленьку" людину. 10 років тому побував на могилі драматурга під Іркутськом і пообіцяв собі поставити одну з його п'єс. За "Провінційними анекдотами" є фільм з Георгієм Віциним у головній ролі. Бачив я і багато постановок цієї п'єси у театрі. Мені це не заважає робити власний спектакль.
Прем'єра вистави "Провінційні анекдоти" відбулась наприкінці грудня. Наступні її покази пройдуть 25-27 січня.
Коментарі
2