Ексклюзиви
Пʼятниця, 27 вересня 2019 05:40

Лесь Подерв'янський презентував книжку

Автор: FACEBOOK.COM.
  Письменник Лесь Подерв’янський (сидить) у київському клубі ”Атлас” роздає автографи після презентації книжки ”Фаскінейшен оф зе івнінг”
Письменник Лесь Подерв’янський (сидить) у київському клубі ”Атлас” роздає автографи після презентації книжки ”Фаскінейшен оф зе івнінг”

— А це зараз чи після? — питає огрядна жінка у вузьких шкіряних штанах і киває на стіл із наїдками. Прийшла в київський клуб "Атлас" на презентацію книжки Леся Подерв'янського "Фаскінейшен оф зе івнінг" — "Чари вечора".

— Канєшно до, — відповідає бармен.

На вході до залу публіку частують шампанським у паперовій і горілкою в скляній тарі. Закушувати пропонують канапками із салом. Чоловіки залпом перекидають горілку й на ходу хапають закуски. Жінки беруть одразу по два шампанських. Двоє барменів ледь встигають розливати нові порції.

— Ось ця, нова — 600 гривень, но єслі хочете ржачну, то беріть оцю за 300 — "Таємничий амбал", — двоє дівчат продають книжки й диски Леся Подерв'янського, футболки та торби з його цитатами.

За годину набивається повна зала. Кому не вистачило місця, сідають на підлозі. З-за лаштунків виходить 66-річний Лесь Подерв'янський у світлому костюмі та замшевих черевиках мишачого кольору. Зала вибухає оплесками. Окремі шанувальники встають і починають свистіти.

— Слава Україні! — письменник піднімає стиснуті в замок руки й публіка втихає.

Лесь пояснює, що його книжка — це перевидання відомих творів. З нового там — смс-оповідання та цикл "Больнічка". Із течки дістає білі аркуші й починає читати:

"З пагорба було зручно спостерігати за пригодами жінок у корпусі гінекології. Якось ми натрапили на яму з хірургічни відходами. Синьовата рука людини, відтята хвацьким хірургом, відсторонено відпочивала в траві поруч з ямою. Дибіл Вова прив'язав її до дрючка на зразок значка римської когорти і заволав "Я — Спартак". Наш підрозділ сповз з пагорба. Біля вулиці ми вишикувалися колоною і рушили в напрямку гастронома."

Події відбуваються навколо столичної Олександрівської лікарні.

— Я там просто жив. І якщо мої герої комусь здаються дебілами, то вони теж люди. У мене немає героїв, яких би я не любив, — пояснює автор.

Переходить до смс-оповідань.

— 2015-го ми з композитором В'ячеславом Назаровим зробили на їх основі оперу "Звірі". Назаров, устань, хай на тебе люди подивляться, — каже письменник. У першому ряду підводиться сивий чоловік в окулярах, ледь киває й швидко опускається в крісло. — Писав оповідання прямо в телефоні й усім розсилав. Це новий жанр у літературі.

В опері "Звірі" четверо основних героїв — Кіт, Ведмідь, Білочка й Зайчик. Ці шоу-персонажі потрапляють у велику політику.

Два місяці тому раптово помер режисер вистав за моїми п'єсами Андрій Крітенко. Ми працювали не стільки заради результату, як процесу. Ми кайфували. І я не думаю, що мені так скоро попадеться людина, з якою так кайфово буде працювати. Тому навряд чи буде ще щось у театрі. Хоча в книжці є повнометражний сценарій навіть на кіно. Але на фільм треба багато грошей. На спектакль ще можна ­нашкрябати, на кіно я не дуже вмію це робити.

— А може, міністерство допоможе, як ставитеся до його об'єднання з відомством спорту? — викрикують із залу.

Починається блок запитань від публіки.

— Можливо, спорт — це теж культура, а можливо, культура — це спорт. Хтозна. Начальству віднєє. Але побачимо, що з цього вийде. Від назви нічого не залежить. Міністерство взагалі ніколи нічого не вирішувало. А щодо України, то тут твориться повна херня. Але це тільки початок, квіточки. Я так думаю, бо в мене є чуйка пророка. Далі буде іспит. І він буде важкий. Буде ганьба і ще багато чого цікавого, але назагал усе закінчиться добре.

Хтось викрикує: "Як зробити з кацапа людину?" "А навіщо?" — летить фраза з балкона.

— Оце правильний отвєт, — викручується письменник і переходить на романтично-гастрономічну тему. — Найкращий ранок — це коли прокидаєшся від дзвінка у двері. Матюкаєшся і йдеш відчиняти. А там стоїть твій друг із пляшкою холодної горілки й кількою пряного посолу. Ще я люблю ходити на яхті, їздити на велосипеді й малювати. Зараз цілими днями цим тільки і займаюся. 10 жовтня в мене разом із донькою (42-річна художниця Анастасія Подерв'янська. — ГПУ) буде виставка в Луцьку. В грудні — в Києві. Моя дитина позавчора (презентація відбулася 19 вересня. — ГПУ) взяла третє місце в Мадриді на "Бієнале-текстиль". Шось там малює на тканині.

Подерв'янський переходить до теми чистоти мови.

— У суржику нема нічого доброго і нічого поганого. От коли неправильно говориш іспанською, то в Іспанії думають, що ти їхній, тільки приїхав з якоїсь провінції. Так і в нас. Є діалекти, є суржик, а є літературна мова, якою в житті ніхто не розмовляє.

Митець починає підписувати книжки. Черга збирається на половину зали.

Збірка творів Леся Подерв'янського "Фаскінейшен оф зе івнінг" вийшла у київському видавництві "Наш формат".

Зараз ви читаєте новину «Лесь Подерв'янський презентував книжку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода