Як уявляють успіх, показали на своїх полотнах 23 українські художники. Для арт-проекту журналу "Форбс" зобразили головних героїв видання — підприємців і політиків. Картини можна побачити в музеї "Духовні скарби України" до 23 липня.
Близько сьомої вечора до галереї починають під'їжджати "мерседеси", "Рендж Ровери", "бентлі".
52-річний мільярдер Віктор Пінчук виходить із чорного "БМВ-7". Зять екс-президента Леоніда Кучми приїхав на виставку одним із перших. Охорони з ним немає. Супроводжує бізнесмена голова правління його фонду Юлія Чеботарьова. Вона в червоному брючному костюмі.
— Я не даю интервью. Особенно на диктофон, — відмовляється від розмови Віктор Пінчук.
Їде за годину. Його портрет написав один із найдорожчих українських художників — Василь Цаголов. Картини митця коштують $80-100 тис. Торік їх показували в ПінчукАртЦентрі. На картині Пінчук у темно-синьому костюмі та світлій сорочці. Краватки немає.
Близько дев'ятої з'являється бізнесмен та політик 47-річний Петро Порошенко.
— Петя, иди посмотри на свой портрет, — звертається до нього жінка в білій сорочці.
— Якщо чесно, я ще не бачив полотна, — відказує Порошенко, крутячи в руках дерев'яну вервицю. — Кажуть, називається "Вечірній Київ". Назва мені подобається.
На картині усміхнений бізнесмен у бордових брюках та жовтій сорочці. Піджак бордового кольору тримає правою рукою за спиною. Тон неба за ним у червоно-фіолетових відтінках.
— Вважаю, що тут я не схожий. Але хай буде, — каже про портрет Порошенко. — Мені подобається. Єдине, що не так: Київ тут холодний. Насправді він значно тепліший. Купувати картину поки що не планую, але не виключаю цього. Хіба задля підтвердження, що Порошенко не продається. Повісив би її у спальні чи робочому кабінеті.
Колишнього столичного мера Леоніда Черновецького одеський художник 43-річний Ігор Гусєв зобразив у скафандрі.
— Популярність деяких політиків така, як у космонавтів, — з усмішкою розповідає митець.
— А я спеціально прикував увагу глядача до голови Ігоря Коломойського. Саме в ній і народжуються успішні ідеї, — пояснює задум портрета мільярдера 49-річний художник Владислав Шерешевський. На ньому зобразив лише голову бізнесмена.
Вхід на виставку вільний. Після її закінчення картини покажуть також у Донецьку. Продавати поки що не планують.
"Це традиційний замовний портрет"
- Аплодисменти "Форбсу" за те, що він намагається познайомити національну буржуазію з національним мистецтвом. Це важливо. Бо наприклад, Порошенко завдяки проекту зміг познайомитись з художником Петром Лебединцем, - каже про виставку київський галерист і експерт Євген Карась. - А от сама виставка з художньої точки зору провальна, враховуючи рівень амбіцій роботи журналу. Мабуть, її організовували молоді і не дуже грамотні куратори. Незрозумілий підбір художників, а картини деяких учасників взагалі далекі від достойного рівня мистецтва. Хай не ображаються на мене художники. Але робота Арсена Савадова "Маленькі трагедії" (дві балерини в червоних пачках посеред моря схиляються на годинник. Навколо них розкидані музичні пластинки та розгорнуті книжки, "ГПУ") - досить примітивна, як для нього по живопису і вульгарному набору стереотипних образів. А скульптура Світличного, "Сакрум або Простір стану", (голий чоловік в деревяній шкатулці, "ГПУ") взагалі не в тему, переобтяжена непереконливою і занадто декоративною літературною драмою.. Напрочуд невдалі роботи Ігоря Гусєва і Анни Валієвої. Виключенням є кілька картин - розкішні (в класичному розумінні "портрету") портрети Коломойського (автор Владислав Шеришевський), Порошенка (автор Петро Лебединець) і Пінчука (автор – неперевершений Василь Цаголов). Цей жанр картини - традиційний для всіх віків замовний портрет. Не погані портрети Романа Жука. Дуже сподобались картини (не портрети) авторів Віктора Сидоренко, Олега Тістола, Артема Волокітіна та Ксенії Гнілицької. Решта картин в проекті настільки слабкі, що навіть коментувати не хочеться.
Коментарі
2