четвер, 02 листопада 2006 18:18

Кучма показав картину зі своєї колекції

Автор: фото: Євген КОЛЕСНИК
  Політик Богдан Губський цілується з художницею Оксаною Мась. Поруч — дружина Губського Оксана та скульптор Олег Пінчук
Політик Богдан Губський цілується з художницею Оксаною Мась. Поруч — дружина Губського Оксана та скульптор Олег Пінчук

На Міжнародній виставці-ярмарку "Арт-Київ" показують понад триста українських полотен та скульптур ХХІ століття. Середня ціна робіт — $5 тис. Є твори з приватних колекцій. Картина з колекції Леоніда Кучми "Святий Миколай" художника Юрія Вінтаєва висить на першому поверсі, праворуч від сходів. Леонід Кучма на виставку не прийшов. Із політиків до картин придивлялися Богдан Губський, 43 роки, та Євген Марчук, 65 років.

— Виставляю полотна Глущенка, Симоненка та Зарецького з власної колеції. Збираю її вже десять років, — хвалиться Губський "ГПУ" картинами, що коштують не менш як $10 тис. — Обов"язково куплю якогось сучасного українського художника.

— Ніколи не колекціонував картин, зараз навіть жалкую, — розповідає "ГПУ" Євген Марчук. — У різні часи мені дарували багато полотен. Тому маю Тетяну Яблонську, Марію Приймаченко. А художник Іван Марчук намалював портрет моєї дружини Лариси, із вдячності, що я організував йому першу в Україні виставку. Цей портрет висить у моєму кабінеті.

У центрі виставки стоять три клітки з голубами. Ця композиція називається "Площа Оксани Мась". Чорно-білі, сіро-білі й коричнево-білі птахи мають чубчики на головах.

— Вони — особливої породи, називаються "київські монашки", — розказує 37-річна одеська художниця Оксана Мась. Навколо кліток розвішані її картини, на яких люди з площ різних міст годують голубів. Мась щойно повернулася зі столиці Франції — Парижа, де виставлялася у Луврі. Усі картини продала.

— На "Арт-Києві" живопис продаю навіть у кредит. Що не збуду — повезу до Маямі, там пройде моя наступна виставка, — продовжує Оксана.

— Майже всі країни світу мають подібні мистецькі проекти, — каже директор Українського дому Наталя Заболотна. Ярмарок "Арт-Москва" в Росії існує 11 років, фестиваль "Фіак" у Парижі — 33 роки, Венеціанське бієннале — 106 років.

Наприкінці 1990-х в Українському домі приходили подібні виставки. Президент столичної галереї "Совіарт" Віктор Хаматов теж організовував мистецькі фестивалі. Але "Арт-Київ" — перший такий проект у ХХІ столітті. За умовою, художники і скульптори, щоб виставитися на ярмарку, дарували Українському дому роботу або гроші. Кажуть, до $5 тис.

— Не в кожного є такі кошти, — зізнається "ГПУ" художник Валерій Франчук, 56 років, якому вдалося виставитися безплатно.

— А я нічого не платив, і ніяких картин не давав, — каже яготинський художник Анатолій Криволап. — Є два рівня художників. Одних запрошують просто так, для підкріплення імені галереї. Інших змушують віддавати картини і платити гроші.

46-річний скульптор Олег Пінчук виставив три картини Марії Приймаченко.

— От собацюра, такі гарні полотна відхапав, — по-доброму обурюється на Пінчука директор видавництва "А-ба-ба-га-ла-ма-га" Іван Малкович, 45 років. — Я б собі теж такі купив.

Чеська галерея "Міро" привезла на виставку твори трьох художників — Зденека Шорфа, Зденека Янда і Романа Зузука.

Вхід на "Арт-Київ" коштує 10 грн. Триватиме ярмарок півтора тижня.

Зараз ви читаєте новину «Кучма показав картину зі своєї колекції ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути