Наприкінці лютого відбудеться прем"єра російського анімаційного фільму "Князь Володимир". Стрічка повнометражна, тривалість — 79 хвилин. Події розгортаються в епоху становлення Давньої Русі, коли велася боротьба за єдину владу, тривали війни з кочівниками, відбувалося зближення з Візантією. Та наскрізною тут є вічна тема боротьби добра зі злом.
Над стрічкою працювали понад 120 людей. Князя Володимира озвучив Сергій Безруков, 32 роки.
— Цей фільм про прозріння — духовне і фізичне, — каже продюсер фільму, 52-річний Андрій Добрунов, генеральний директор студії "Сонячний дім". — Адже Володимир був хворий, осліп. А після хрещення почав бачити. Це історичний факт. Дійшовши до дна безодні, він раптом оглянувся й побачив, яким було його попереднє життя. Після хрещення він став тим Володимиром, який дійшов до нас у казках та переказах. А до того був мстивим і жорстоким, брав участь у вбивстві рідного брата.
У створенні стрічки авторам допомагав 77-річний академік Валентин Янін. Багато років він керував археологічною експедицією у Великому Новгороді. Завдяки консультаціям академіка художники відтворити будівлі, костюми, побут та зброю тієї епохи.
Анімація у фільмі виконана у класичному мальованому стилі. Для створення додаткових об"єму та перспективи в деяких сценах, де були необхідні складні візуальні ефекти, використовували тривимірну графіку. А спецефекти та атмосферні явища створювали за допомогою комп"ютерних технологій.
Музика у фільмі — народна, етноджаз та етнорок. Звучать гуслі, гудки та альпійський ріжок. Пісні виконують Микола Расторгуєв та Наталя Княжинська,
Фільм "Князь Володимир" знімали п"ять років. Він складається з двох частин — "Князь Володимир. Вибір" і "Князь Володимир. Подвиг". Друга частина з"явиться на екранах через два роки.
Коментарі