— В Америці напрям психологічного мистецтва почався в 1960-х. За 10 років хвиля припинилася. А у Львові флюроарт лише розвивається. Добре, що таке мистецтво не зникло, — каже американський художник Джек Беллз, 65 років, на відкритті фестивалю "Львів люмінес".
У залі темрява. Видно лише полотна, підсвічені ультрафіолетовими лампами. Виставка займає недобудований горішній поверх бізнес-центру "Емеральд" неподалік центру Львова.
— Дехто думає, що таке можна малювати тільки під травкою і під транс, — каже львівський художник Артур Кльован. — Різну бєлєбєрду, яка буде світитися — зірки, космос, планети — може й можна. А серйозні 5-метрові роботи — тільки при ясному розумі. Працювати треба в темряві. Набираєш пензлем фарбу і по тканині наче світлом малюєш. Тому таке мистецтво називають світловим.
Участь у фестивалі взяли 15 художників.
— Ці роботи — виставкові, їх не продаю. Малюю картини на замовлення — ціни від 100 доларів і більше, — каже львів'янин 29-річний Дмитро Дітковський. Виставив п'ять робіт із космічними та етнічними мотивами. — На полотно розміром 4 на 2 метри йде понад літр фарби. Банка 50 міліграмів коштує із 20 гривень. Часто картини через інтернет замовляють європейські бізнесмени для оздоблення кав'ярень і клубів.
— Класно, мало того що картини підсвічені — ще й одяг світиться, — каже 20-річна Ольга Плай подрузі. Її біла куртка та блакитні джинси відсвічують зеленим.
— Тільки широко не смійся — зуби не світяться. Наче беззуба, — каже її подруга Аліна Читайло, 20 років. — І взагалі, ідемо звідси — очі від такого світла втомлюються швидко. — Відвідувачки прямують до виходу. Дорогою перечіплюються через поролонові матраци, розкидані залою.
Триватиме фестиваль до 19 листопада. Вхід — 15 грн.
Коментарі