— Найбільший матюк назвати дитячу книжку повчальною, — каже письменник Іван Андрусяк, 50 років. Його казки "Зайчикова книжечка" і "Третій сніг" отримали премію імені Лесі Українки в номінації "Літературні твори для дітей та юнацтва". Книжки вийшли у київському видавництві "Фонтан Казок".
— Дитяча книжка має бути правдивою розмовою з малюком нарівні, — продовжує Андрусяк. — Веселою, цікавою, з пригодами. Також має спонукати замислитися. Слухняна людина — це та, якій хтось наказує. А вона сидить, підігнувши хвоста, і слухає. Я люблю слово "чемний". Він не підкоряється, а чинить із власної волі. Розуміє, що поводитися потрібно саме так.
"Зайчикова книжечка" — це збірка з семи віршованих казок для зовсім маленьких. Розрахована на читання вголос або на перше самостійне знайомство з літерами. Важливо, щоб читав батько. Наприкінці книжки з'ясовується, що це тато-зайчик розповів зайченяткам про пригоди зі свого дитинства.
"Третій сніг" — повість-казка для молодших школярів. Уривок із неї є у хрестоматії для другого класу. Це оповідь про цінності. Історія про їжака Петра. Життя в лісі непросте. Правий завжди той, хто має гостріші зубки та більші біцепси, пащеку і нахабність. І маленькому їжачкові треба не просто вижити, а зреалізувати себе, відкрити власний талант, стати особистістю. Книжку записали на диск як благодійний проект. Передали в усі заклади для дітей з проблемами зору.
Мені пощастило з художницею. Обидва твори проілюструвала Ольга Кузнецова. Доброю половиною успіху цих книжок завдячую саме їй.
Жодні мультики та інтернет книжку не замінять. Але зло — не ґаджет, а телевізор, бо там сидить якийсь дядько чи тітка й вирішує за вас, що дивитися. А ґаджет — це ваше дзеркало. Чим ви цікавитеся, те шукаєте в інтернеті.
Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки присуджують щороку за твори, які сприяють вихованню молодого покоління в дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання. Лауреат отримує 10 тис. грн.
Коментарі