вівторок, 07 квітня 2015 06:00

Хотіли, щоб "ватник" і "бандерик" зустрілися й поговорили

Автор: ФОТО: Катерина КИСЕЛЬОВА
  На карикатурі Антона Чадського пляшка горілки із кремлівською зіркою символізує одну із рис ватника — пияцтво
На карикатурі Антона Чадського пляшка горілки із кремлівською зіркою символізує одну із рис ватника — пияцтво

— Крым наш! Мы Русь! — кричать троє молодиків у клітці, що встановлена у просторому залі столичної галереї М17.

31 березня тут відкрили виставку робіт 35-річного Івана Семесюка та 28-річного Антона Чадського "Вата унд Хунта". Хлопці у клітці п'ють пиво й лузають насіння. Біля них у кутку сидить лялька з обличчям Путіна. На ґратах напис "Обережно! Рус­ский мир".

На стінах залу, що навпроти одна одної, висять плакати. З одного боку — із зображеннями "ватника", якого 2011 року вигадав росіянин Антон Чадський. Навпроти — малюнки з "бандериками" Івана Семесюка. Митець зображає чудернацьких тварин із патріотичною символікою — червоно-чорним прапором, у камуфляжі, з тризубом.

— Ми хотіли, щоб "ватник" і "бандерик" зустрілися й поговорили, — Семесюк ставить на підлогу чорний наплічник. — Але діалог між ними навряд чи можливий. Надто вони різні. Спочатку "бандерик" у мене з'явився як вишивка. Я з дитинства дуже люблю вишивати. Перших персонажів вишивав по два-три тижні, з матюками. Тепер за кілька днів можу впоратися. "Бандерик" — зародок українця: він кумедний, не такий агресивний, як ватник, але мілітаризований і готовий дати ворогу люлів. Ми, українці, довгі роки жили, як свині: мовчали і їли з корита. А потім ця тварина почухала дупу й почала лютувати. Зараз перетворюється на людину, тому мої персонажі — українці — напівтваринки. Образи "бандерика" й "ватника" допоможуть зрозуміти, хто ми такі.

Антон Чадський ходить виставкою з планшетом. На ньому й малює комікси про "русский мир". Для виставки в М17 створив 12 плакатів. Кожен ілюструє певну рису ватника, як-от: ненависть, агресія, нетерпимість, пияцтво. На одному з плакатів ватник їде на танку, а на ньому написи: "Мир, братство, духовность".

— С ватником диалог не возможен, — каже. — Ватник не здатен почути іншого. Ось ці хлопці у клітці до дрібниць показують, як мислять і поводяться більшість сучасних росіян. І це зовсім не перебільшення. У мене були друзі, які говорили так само: поїдеш у Європу, з тебе одразу гея зроблять. У російському суспільстві зараз переважає ненависть. Тому одного з ватників намалював із закривавленим серпом і молотом. Цим показую, що сучасна Росія перейняла радянську традицію.

— Класна ідея — подавати кисіль на презентаціях — дешево та смачно, — каже білявка середніх років біля стійки з напоями.

— Так це ж натяк на "кисельовщину", — відказує її подруга.

Має на увазі рупора російської пропаганди Дмитра Кисельова.

Обидві підіймають паперові стакани "за перемогу".

Зараз ви читаєте новину «Хотіли, щоб "ватник" і "бандерик" зустрілися й поговорили». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути