Іконою в католицькому храмі італійського Неаполя стала картина "Київська Мадонна" дніпровської художниці Марини СОЛОМЕННІКОВОЇ, 30 років. Зобразила жінку, яка годує немовля в столичному метрополітені під час боїв за місто.
Прообразом стало фото киянки 27-річної Тетяни Блізняк та її доньки 2-місячної Марічки. Із чоловіком другу ніч після початку повномасштабної війни провели в столичній підземці на станції "Університет". 26 лютого евакуювалися до Червонограда на Львівщині.
Марина Сoлoменнікoва побачила світлину в соціальних мережах та в новинах, де її порівняли з іконою Діви Марії.
— Сьогодні тисячі українців живуть у жаху і не знають, чи настане для них завтра. Водночас бачимо тисячі проявів материнської любові, — каже мисткиня. — Образ жінки на фотографії угорського журналіста був настільки невинним, що світився навіть без ілюстрації. Стала символом усіх українських матерів, які мусять ховатися від російської зброї в бомбосховищах. Наші жінки — найхоробріші та найсильніші.
Сoлoменнікoва навчалася на інженера-електрика, проте вже восьмий рік займається графічним дизайном. У позаробочий час створює ілюстрації на планшеті. Після вторгнення Росії в Україну малює лише твори на тему війни. Публікує в інстаграмі та на міжнародній платформі з продажу цифрових копій. Зароблені кошти передає на потреби ЗСУ та фонду "Повернись живим". За два місяці вдалося зібрати та переказати понад 20 тис. грн.
З дозволу авторки майже точну копію "Київської Мадонни" роздрукували у великому форматі. Напередодні католицького Великодня 17 квітня виставили в Неаполі в каплиці при школі сестер-францисканок. Туди в український клас вже пішли діти 50 родин переселенців, зокрема, з Києва, Маріуполя, Бучі, які поселилися в цьому районі міста. Перед образом "Київської Мадонни" провів службу архієпископ Неаполя.
"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"
Коментарі