На кіноринку Каннського кінофестивалю українські режисери й продюсери представили своє кіно. Презентували шість стрічок, що у процесі виробництва. Україна п'ятий рік поспіль є учасником кіноринку в Каннах.
Олександра Миколишин, координатор українського павільйону, 32 роки:
— Коли поверталася ввечері додому, не могла вимовити й слова. З дев'ятої ранку до шостої вечора доводилося безперестанку говорити. На всі сім днів мали розписаний графік зустрічей і заходів. Кіноринок — це територія без туристів. Тут працюють кінопрофесіонали, які діляться своїми проектами й чекають на наші пропозиції. Запитували про місця зйомок — зацікавилися Кам'янець-Подільським і Карпатами. На презентації проектів людей було вдвічі більше, ніж торік. Багато спеціалістів звернули увагу на українську повнометражну 3D-анімацію "Микита Кожум'яка".
Дмитро Белінський, продюсер мультфільму "Микита Кожум'яка", 37 років:
— Стрічка ще не готова. Плануємо закінчити до грудня. Але на Заході вже зацікавилися мультфільмом. Ведемо переговори стосовно прокату в Німеччині, США та Іспанії. В основі картини — авторський переказ народної легенди про Кирила Кожум'яку письменником Антоном Сіянікою. Головним героєм узяли не богатиря, а його сина Микиту. Так малечі буде легше його зіставити з собою. Але основна зброя нашого Микити — доброта. Спеціально для мультфільму написали сім пісень. Хочемо, щоб їх озвучили зірки української сцени. Основний саундтрек виконала співачка Злата Огнєвич. Спеціалістів для картини збирали з усієї України. Таких, які працюють у 3D-технології в країні бракує. У процесі самі переучуємо аніматорів. Бюджет фільму — понад $ 3,5 млн. Проект так сподобався американським дистриб'юторам, що вони запропонували співфінансування продовження мультфільму "Микита Кожумяка-2" і прокат у США.
Володимир Філіппов, продюсер фільму Михайла Іллєнка "Той, Хто Пройшов Крізь Вогонь", 44 роки:
— На ринковий показ стрічки прийшли 48 спеціалістів із 23 країн. Домовилися про покази в Канаді, США, Франції і Великій Британії. Це невеличкі мережі незалежних кінотеатрів. У Лондоні — п'ять кінотеатрів, у Франції — 10 у п'яти містах. Найбільше кіноекранів покажуть фільм у Канаді. Зараз повним ходом іде підготовка до всеросійського прокату. Також картину запросили на Санкт-Петербурзький кінофестиваль та "Кіношок" в Анапі. Мали результативну розмову з азербайджанськими спеціалістами. У них прокату взагалі немає. Були вражені якістю нашого звуку і зображення. Збираються приїздити в Україну робити звук і картинку.
Коментарі
2