Ексклюзиви
Середа, 19 вересня 2007 15:33

Фантасту Сергієві Павлову подарували рубін

У Харкові відбувся 9-й міжнародний фестиваль фантастики "Зоряний міст".

— Зібралося дві тисячі людей, — розповідає фізик Микола Макаровський, організатор фестивалю. — Прийшло б і більше, але у вихідні пішов дощ. Місцевий письменник Дмитро Громов так застудився, що ледве говорив.

Головний приз — штучний рубін, який створили у харківському інституті "Монокристал" — віддали 72-річному письменнику Сергієві Павлову. Народився він у Бердянську Запорізької області, а нині мешкає в Москві.

— Сергій Павлов не приїхав, — пояснює Макаровський. — У його віці це вже важко. Його радикуліт замучив.

За словами організатора фестивалю, рубін коштує $10 тис.

— Я відвезу йому камінь сам. Не пересилати ж поштою, — каже він.

Павлова знають насамперед за романом "Місячна веселка". Цю книжку про космос він написав 1978-го.

Письменники стріляли одне в одного кульками з фарбами

— Його роман здійснив прорив у радянській фантастиці, — згадує Макаровський. — У книгарнях за ним стояли черги на сотні метрів. Потім за ним зняли фільм.

Київським фантастам Марії та Сергієві Дяченкам вручили золоту паличку "кадуцей" із крильцями — за роман "Віта Ностра".

— Ми написали про студентку школи магії Сашу. Раджу прочитати цю книжку викладачам, — зауважує Сергій Дяченко, 61 рік. — А нагороду ми поставимо в спеціальну шафу, в якій зберігаємо всі наші з дружиною призи.

Шанувальники просять письменника зачитати уривки з роману. Однак той відмовляється.

— Стидаюся читати свою прозу, — пояснює він. — Уголос читаю лише доньці Стасці. Над романом про кохання "Ритуал" ми удвох ридали.

Ще двох "кадуцеїв" вручили російському письменнику Сергієві Маліцкому (за дебют — фантастичний бойовик "Місія для чужоземця") та В"ячеславові Рибакову — за роман із продовженням "Зірка Полин".

Жили письменники за містом, у санаторії "Сонячний". Там влаштували змагання з пейнтболу — стріляли одне в одного з рушниць кульками з фарбою. Поділилися на дві команди: наукові фантасти проти авторів фентезі. Виграли останні.

Зараз ви читаєте новину «Фантасту Сергієві Павлову подарували рубін». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода