У Харкові відбувся 9-й міжнародний фестиваль фантастики "Зоряний міст".
— Зібралося дві тисячі людей, — розповідає фізик Микола Макаровський, організатор фестивалю. — Прийшло б і більше, але у вихідні пішов дощ. Місцевий письменник Дмитро Громов так застудився, що ледве говорив.
Головний приз — штучний рубін, який створили у харківському інституті "Монокристал" — віддали 72-річному письменнику Сергієві Павлову. Народився він у Бердянську Запорізької області, а нині мешкає в Москві.
— Сергій Павлов не приїхав, — пояснює Макаровський. — У його віці це вже важко. Його радикуліт замучив.
За словами організатора фестивалю, рубін коштує $10 тис.
— Я відвезу йому камінь сам. Не пересилати ж поштою, — каже він.
Павлова знають насамперед за романом "Місячна веселка". Цю книжку про космос він написав 1978-го.
Письменники стріляли одне в одного кульками з фарбами
— Його роман здійснив прорив у радянській фантастиці, — згадує Макаровський. — У книгарнях за ним стояли черги на сотні метрів. Потім за ним зняли фільм.
Київським фантастам Марії та Сергієві Дяченкам вручили золоту паличку "кадуцей" із крильцями — за роман "Віта Ностра".
— Ми написали про студентку школи магії Сашу. Раджу прочитати цю книжку викладачам, — зауважує Сергій Дяченко, 61 рік. — А нагороду ми поставимо в спеціальну шафу, в якій зберігаємо всі наші з дружиною призи.
Шанувальники просять письменника зачитати уривки з роману. Однак той відмовляється.
— Стидаюся читати свою прозу, — пояснює він. — Уголос читаю лише доньці Стасці. Над романом про кохання "Ритуал" ми удвох ридали.
Ще двох "кадуцеїв" вручили російському письменнику Сергієві Маліцкому (за дебют — фантастичний бойовик "Місія для чужоземця") та В"ячеславові Рибакову — за роман із продовженням "Зірка Полин".
Жили письменники за містом, у санаторії "Сонячний". Там влаштували змагання з пейнтболу — стріляли одне в одного з рушниць кульками з фарбою. Поділилися на дві команди: наукові фантасти проти авторів фентезі. Виграли останні.
Коментарі