пʼятниця, 18 листопада 2016 00:25

Екранізували поему Тараса Шевченка "Катерина"

Автор: фото надане каналом 1+1
  Актриса київського ”Молодого театру” Валерія Ходос (ліворуч) у фільмі ”Катерина” зіграла сільську дівчину, яку спокусив заїжджий з Києва зірковий актор. У ролі її матері, вчительки Наталія Сумська з театру Івана Франка
Актриса київського ”Молодого театру” Валерія Ходос (ліворуч) у фільмі ”Катерина” зіграла сільську дівчину, яку спокусив заїжджий з Києва зірковий актор. У ролі її матері, вчительки Наталія Сумська з театру Івана Франка

— "Давай прославимо моє село", — якось каже кума з Шуляків Жашківського району на Черкащині, — розповідає письменник Андрій ­Кокотюха, 45 років. Написав сценарій за поемою Тараса Шевченка "Катерина". Події ХІХ ст. переніс у наш час.

У родині консервативних педагогів підростає дочка Катерина. В село Шуляки на зйомки історичної картини приїжджає знімальна група зі столиці. Дівчина закохується в актора Олексія Красильникова. Це змінює життя всіх, хто її оточує.

Прем'єру ­чотирисерійного фільму "Катерина" покажуть 26 листопада на телеканалі "1+1".

— Сценарій доводилося переписувати кілька разів у процесі зйомок. Ідея така: показати, що в "Катерині" Тараса Шевченка фраза "кохайтеся чорнобриві, та не з москалями" не мала того значення, що сьогодні. Тоді це було не про росіян-окупантів. Москаль тоді — це військова людина, солдат. В Україні свого війська не було, тому всіх, хто повертався додому після 25-річної служби в царській армії, називали москалями, — продовжує Кокотюха.

— У Шевченка росіянин-офіцер приїхав в українське село і спокусив дівчину. Катерину. Усе просто — прийшла чужа людина з іншим світоглядом, яка виглядає сучасно і тому приваблює. Катерина думає, що офіцер Іван забере її в місто.

Село консервативне, місто — прогресивне. У селі, нема перспектив, і молодь хоче вирватися з нього. Ця проблема існує завжди. У моєму сценарії — замість військового з'являється кіношник. Тобто роль "москаля" виконує зірковий актор, від якого дівчата шаленіють. І Катерина — також.

Фільм знімали влітку цього року на Черкащині, у селах Трипілля, Витачеві під Києвом, Музеї народної архітектури України у Пирогові. Герої стрічки розмовляють двома мовами.

— Україномовні — селяни. Вони переважно позитивні. Не будуть переходити в місті на російську. А носії цієї мови, серед яких немає однозначно хороших чи поганих персонажів, будуть намагатися говорити українською. Особливо — головний герой. Спокушаючи Катерину, щоб її обдурити і втертися в довіру, переходить на українську. Задумка така — не вірте всякому, хто говорить вашою мовою. Він необов'язково — друг. Мовна проблема надумана. Не всі україномовні — патріоти. Люди, які публічно говорять українською, часто роблять це, щоб сподобатися.

У стрічці знялися вчителі та школярі Трипільської школи.

Катерину зіграла актриса 30-річна Валерія Ходос, її спокусника — Марко Дробот, 30 років. Обоє — з київського "Молодого театру". Актор столичного театру Івана Франка Наталія Сумська і Анатолій Хостікоєв, 63 роки втілили батьків Катерини. Режисер фільму — 45-річний Олександр Тименко.

Зараз ви читаєте новину «Екранізували поему Тараса Шевченка "Катерина"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути