"Золоту гілку" отримав фільм жахів
Кілька десятків глядачів покинули залу під час показу фільму жахів "Титан" французької режисерки 37-річної Джулії Дюкорно через сцени насилля. Стрічці вручили "Золоту пальмову гілку" 74-го Каннського кінофестивалю. Проходив 6–17 липня у Франції.
Танцівниця Алексія 10-річною потрапила в автокатастрофу. Отримала травму голови. Їй вставили в череп титанову пластину. Виступає на автошоу з танцями на капотах. Має спалахи агресії. Вбиває всіх, хто хоче від неї любові чи сексу. Її збуджують лише машини, за сюжетом "Титана".
Джулія Дюкорно стала другою режисеркою в історії, що отримала "Золоту пальмову гілку". На церемонії голова журі, американський режисер 64-річний Спайк Лі випадково оголосив головну переможницю першою, а не останньою, як вимагає регламент.
— Найрадикальніший і найкращий лауреат головної нагороди за останні роки, — каже кінознавець Лук'ян Галкін, 31 рік. — Я дивився багато жорсткого кіно, але такого ще не бачив. Часом було нестерпно — кілька разів заплющував очі.
Ціную історію не за насилля. Користуючись цими прийомами, режисерка розповідає про віднаходження жінкою свого "я". А незвична форма зробить картину помітнішою, приверне увагу найширшої аудиторії.
Другий за значенням приз гранпрі розділили "Герой" іранського режисера 49-річного Асгара Фархаді та "Купе номер шість" фінського постановника Юхо Куосманена, 41 рік.
У драмі "Герой" каліграф Рахім намагався започаткувати справу, але потрапив у в'язницю за борги. Випускають на два дні, щоб розраховувався з кредитором. На автобусній зупинці знаходить сумку із золотом. Але замість того, щоб продати й розплатитися з боргами, шукає власницю та повертає їй. Тюремна адміністрація вирішує скористатися історією Рахіма, щоб виправити власну репутацію. Тепер його славлять на телебаченні та в соцмережах.
Героїня стає серійною вбивцею
У "Купе номер шість" фінська студентка після розставання з коханою їде поїздом із Москви до Мурманська. Ділить купе з випадковим попутником — малоосвіченим і питущим російським шахтарем.
Найкращим режисером визнали француза 60-річного Леоса Каракса за мюзикл "Аннетт".
Нагороду за найкращу жіночу роль віддали норвезькій акторці Ренате Рейнсве, 33 роки. У трагікомедії "Найгірша людина у світі" зіграла консультантку в книгарні.
Найкращим актором став американець 31-річний Калеб Лендрі Джонс. У драмі "Нітрам" втілив 28-річного Мартіна Брайанта — наймасовішого вбивцю в історії Австралії.
— Канни повернулися з потужною програмою після річної пандемічної перерви. Це був один із найкращих світових кінофестивалів, — продовжує Лук'ян Галкін. — Захід революційно змінився. Завжди асоціювався з нескінченними чергами. Треба приходити за 2 години до сеансу без жодної надії потрапити в залу. Тепер з'явилися електронні квитки. Так скасували скупчення людей під палючим сонцем. Також Канни — це багато в чому про красу. Коли прилітаєш з України, відпочиваєш від несмаку зовнішньої реклами, яка візуальним шумом давить скрізь. Тут усе красиво, в одній стилістиці.
В основному конкурсі фестивалю представили 24 фільми.
Коментарі