— По-вашому, ця істота схожа на людину, бо стоїть на двох ногах. Ми створені за подобою Божою. Ви так собі Господа уявляєте? — запитує керівник таємної лабораторії американського уряду в прибиральниці. Жінка закохалася в піддослідну людину-амфібію. Історію їхнього кохання розповідає фільм "Форма води" режисера 53-річного Гільєрмо дель Торо.
Стрічка отримала чотири "Оскари" — як "найкращий фільм", за "найкращу режисуру", "найкращу музику", "найкращого художника-постановника". 90-та церемонія вручення премії відбулася в Лос-Анджелесі, США.
Головна героїня "Форми води" — німа прибиральниця Елайза. В лабораторію, де вона працює, з Амазонки привозять невідоме науці створіння. Має синьо-чорну шкіру, зябра й чорні очі. Над людиною-амфібією проводять болючі експерименти. Без слів бранця розуміє лише Елайза. Разом слухають музику й танцюють. Жінка допомагає втекти амфібії, за сюжетом. Дія фільму відбувається 1962 року, в розпал холодної війни. За амфібією полює радянський шпигун Міхалков.
— У "Формі води" є посилання до класичного Голлівуда, — розповідає кінокритик Антон Філатов, 30 років. — Багато разів з'являються перезняті кадри зі старих фільмів. Німих, як сама героїня. Цей фільм масштабний. В американській традиції. До того ж "Форма води" — романтична, світла історія з щасливим кінцем. А журі "Оскара" таке люблять. Режисер натяками протиставляє сильних чоловіків у владі і слабких жінок, яким не дають слова. Це протиставлення загострилося в Голлівуді останнім часом. Жінки продовжують отримувати менші гонорари, ніж чоловіки, за одну й ту саму роботу. Жінкам рідко довіряють найвідповідальніші кінопрофесії — оператор, режисер, продюсер, сценарист. А історія в цьому фільмі розповідає, що у фіналі жінка все одно переможе.
Уперше цього року американка 39-річна Рейчел Моррісон стала номінантом у категорії "найкращий оператор". Фільмувала історичну драму "Ферма "Мадбаунд"
— Більшість фільмів-номінантів розповідають жіночі історії. Героїні — сильні особистості, які встановлюють свої правила, не прогинаються й не підпорядковуються. Рейчел Моррісон не отримала "Оскар". Роджер Дікінс дійсно заслужив цю нагороду за фантастичний фільм "Той, що біжить по лезу 2049". До цього безуспішно номінувався 14 разів, — продовжує Антон Філатов.
Найкращим актором назвали Гері Олдмена, 59 років. У історичній стрічці "Темні часи" зіграв прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Черчилля під час Другої світової.
"Найкращою актрисою" стала 60-річна Френсіс МакДорманд за роль у фільмі "Три білборди за межами Еббінґа, штат Міссурі". Зіграла самотню матір, доньку якої зґвалтували і вбили. Жінка орендує занедбані рекламні щити, із них закликає поліцію розслідувати злочин, за сюжетом. Наштовхується на ворожість правоохоронців і жителів містечка.
— У США Френсіс МакДорманд називають суворою тітонькою з голлівудських пагорбів. Акторка суперечить образу типової американської зірки. На сцені під час вручення були її колеги-однолітки Гелен Міррен і Джейн Фонда. Але за своєю поведінкою, манерою мови й артистизмом МакДорманд є протилежністю всім акторкам її покоління. Її типаж — ваша сусідка. Грає схожих героїнь. Перший "Оскар" отримала за роль поліцейської у "Фарго" братів Коен. Роль у "Білбордах" не розкрила повністю її потенціал. Френсіс може звертати гори своїм мовчанням. Тут її навпаки просили грати емоційно.
Особливістю 90-ї церемонії "Оскара" було те, що зірки ставили статуетки на підлогу. На сцені не спорудили звичної трибуни. Другий рік поспіль захід проводив комік Джиммі Кіммел.
"Добре, що хоч у ці вибори Путін не втручався", — пожартував він про голосування журі.
Сцену церемонії "Оскар" прикрашала арка із 45 млн кристалів "Сваровскі".
Пряму трансляцію подивилися 26,5 млн осіб.
Коментарі