Майже місяць триває Великий піст, який передбачає 40-денне утримання від їжі тваринного походження. Для багатьох людей це можливість не лише тренувати силу волі, а й відкрити для себе багаті смаки вегетаріанських страв. Шеф-кухарі київських веганських ресторанів поділилися кількома пісними рецептами, які і надалі можуть стати улюбленими.
Овочевий салат із тофу від Людмили Семехи, бренд-шефа ресторанів Gastro Bar N7, Prynada Ukrainian Cafe, HayLoft Ukrainian BBQ та Fiji Lounge Bar.
- Беремо по 30 г кореня селери, моркви, огірка та червоної капусти; по 5 г руколи та арахісу, по 2 г кунжутного, гарбузового та соняшникового насіння. Тофу беремо 50 г на 1 порцію.
Натираємо овочі на корейській терці, капусту дрібно шаткуємо. Викладаємо на тарілку, посипаючи насінням та арахісом.
Тофу паніруємо в кунжутному насінні і обсмажуємо на грилі.
Салат заправляємо тайським соусом (30 г). Готуємо його так: змішуємо кунжутне масло (5 г), трюфельне масло (1 г), соєвий соус (15 г), фреш лимона (5 г) і дрібку часникової спеції.
Рецептом смачного пісного борщу ділиться шеф-кухар Druzi Café Антон Ядикін.
- Починаємо з простого - готуємо овочевий бульйон на основі моркви, білої цибулі і кореня селери, додаємо трохи базиліку, петрушки, чебрецю, часнику.
Відварюємо червону квасолю і перебиваємо її в блендері. Нарізаємо картоплю кубиком не більше як 1,5 см.
Тепер "складна частина" - натираємо буряк і яблуко, додаємо оцет і цукор. Даємо можливість суміші замаринуватися, а собі - відпочити 10 хв.
Відпочили? Беремо сотейник, закидаємо в нього буряк і рослинне масло. Тушкуємо 30 хв. на середній температурі і обов'язково помішуємо, щоб буряк не пригорів. Далі додаємо овочевий бульйон і тушкуємо, поки хрускіт буряка не буде дуже легким. Потім, коли буряк майже готовий, додаємо томатну пасту і паприку. За необхідності можна додати ще трохи овочевого бульйону і тушкувати до повної готовності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де смачно поїсти у Піст: гід найкращими веганськими закладами Києва
Фінальна стадія - овочевий бульйон доводимо до кипіння, закидаємо картоплю і квасолю. Доводимо картоплю до 2/3 готовності і вводимо морквяно-цибулеву заправку. Даємо бульйону закипіти і кидаємо капусту та буряк. Обов'язково вкінці додаємо ще кріп і буряковий фреш.
Можна додати шматки соєвих стейків і тофу, як на фото.
Сочевичний суп-пюре від бренд-шефа проекту Vegan City Сергія Бойка.
- На 3 порції беремо 2 цибулини, 200 г червоної сочевиці, 2 морквини, 1 столову ложку томатної пасти. Сіль, перець, кореандр мелений, кокосове масло.
Легенько обсмажуємо порізані цибульку і моркву. Сочевицю промиваємо.
Коли цибулька стане напівпрозорою, додаємо сочевицю. Додаємо 1 ложку томатної пасти. Постійно помішуємо, поки не перемішаємо пасту.
Заливаємо водою (приблизно 1,5 літра), нею можна регулювати густину.
Доводимо до кипіння, щойно закипить - зменшуємо вогонь і чекаємо, поки звариться морква. Сочевиця вариться дуже швидко і 100% звариться швидше за моркву.
Щойно морква зварилася, перебиваємо все блендером, додаючи кокосове масло чи кокосові вершки. Сіль, перець, кореандр - за смаком.
Ще раз перебиваємо блендером в однорідну масу, додаємо сухарі.
Можна витиснути пару краплин лимону в тарілочку супу.
.
Коментарі