Львів'янка Анастасія Голуб торік два місяці відпочивала у кримському селі Морське, що біля судака. Жила у родині кримських татар. Господиня навчила готувати її плов за татарським рецептом. Він виходить смачніший за звичайний. А смак - більш насичений.
Для порції плову бере півкілограма баранини, свинини чи яловичини, ріже крупними кубиками. У чавунний казанок вливає трохи смальцю, обсмажує м'ясо до півготовності. Велику цибулину ріже кубиками, дві великі морквини - довгими паличками.
"Якщо моркву натерти - вийде рисова каша з м'ясом. М'ясо рекомендую підсмажити і вийняти. А в тому ж смальці підсмажити до золотого кольору цибулю а потім моркву. Коли додасте моркву - зменшіть газ і накриєте кришкою - так вона буде цілою. І лише тоді додати м'ясо. Потім треба додати спеції – перець, барбарис і зіру. Та дуже добре посолити, так, щоб вже потім не досолювати рис. До кримського плову додають ще куркуму і трохи карі. Ця заправка до плову має назву зірвак", - каже Анастасія Голуб.
Головки часнику господиня очищує від лушпиння, зрізати коріння цілими викладає в казанок. Після цього вміст заливає кип'яченою водою так, щоб вона покривала м'ясо. Доводить до кипіння, зменшує вогонь і варить 30 хв.
Рис добре промити, викласти у казанок і розрівняти його. Рис з м'ясом не розмішувати. Вміст каструлі залити кип'яченою водою так, щоб вода покривала рис на 2 см. На великому вогні швидко довести до кипіння і покип'ятити 2-3 хв., щоб зірвак піднявся догори і рис добре ним просякся. Потім зменшити вогонь і ложкою згорнути рис гіркою. Зменшити вогонь до мінімуму і 30 хвилин томити страву.
Готовий плов перемішати. Часник забрати. Накидати у глибокі тарілки, зверху викласти часник. Його можна їсти. Він дуже смачний, гострий смак виварюється. До плову можна подати салат із свіжої городини.
Коментарі
4