По 100 короваїв на рік пече Наталія Бабій із села Кальне Козівського району Тернопільщини.
Що треба знати, щоб спекти хороший коровай, та які прикмети не варто порушувати, вона розповіла у коментарі Gazeta.ua.
"Ще моя прабабуся колись була весільною господинею. Я її вже не пам'ятаю, то коли вперше вирішила пекти коровай, звернулася за порадою до бабусі. Вона з дитинства бачила, як правильно робити таку випічку. Найголовніше, казала, ніколи не додавати до тіста ніяких кольорів і не робити доріжок", - згадує жінка.
"Не раз, буває, короваї печуть із різними барвниками – жовтим, червоним, додають какао, щоб був коровай усередині "мармуровий". Але так не треба – молоді мають самі собі "стелити дорогу", жодних доріжок там не має бути", - переповідає настанову Наталія.
Господиня додає, що сама не забобонна, але цієї прикмети обов'язково дотримується.
За той час, відколи пече короваї, зрозуміла, що до роботи треба обов'язково приступати з добрим настроєм.
"Коли печеш коровай, на душі має бути легко. Не знаю, як кому, а мені в цей час крутиться весільна мелодія в голові. Тоді забуваю все недобре. Ніколи ще з іншими думками не пекла", - зауважує вона.
Переповідає ще кілька побажань, з якими звертаються клієнти.
"Коровай має бути, ясний, як сонечко – щоб молодій парі сонце ясно світило у житті. Справді, тісто повинне бути здобним, жовтим. Яскравого кольору додають жовтки."
Часто люди просять не прикрашати коровай трояндами – бо у цих квітів є колючки.
"Щоб шлях молодих був легким, не тернистим. Тоді прикрашаю ліліями. Мода на прикрашання змінюється. Але квіти і лебеді для оздоби досі популярні."
Побутує думка: якщо коровай вдасться добре, то і сім'я житиме добре. Але головне ставитися до хліба із щирістю, повагою, теплом. Тоді хліб вийде гарний. А як житиме подружжя – це вже залежить від них, а не від короваю.
Коментарі