понеділок, 28 жовтня 2024 16:04

Сухі замість свіжих: як правильно розрахувати кількість дріжджів для випічки

Сухі замість свіжих: як правильно розрахувати кількість дріжджів для випічки
Сухі чи свіжі дріжджі: що обрати для вашої випічки та як їх правильно використовувати Фото: pinterest

Приготування домашньої випічки часто вимагає використання дріжджів, але вибір між свіжими та сухими може викликати питання. Важливо знати, що в більшості рецептів їх можна взаємозамінювати, проте необхідно враховувати різницю у властивостях та точне співвідношення.

Свіжі дріжджі надають випічці особливий смак та текстуру, тоді як сухі дріжджі мають довший термін зберігання та зручніші у використанні.

Чим відрізняються пресовані дріжджі від сухих

Пресовані дріжджі - це саме свіжі або живі. В магазині їх можна зустріти у брикетах по 100 г. Вони відрізняються своєрідним ароматом, а на дотик вологі, легко кришаться.

Сухі дріжджі бувають двох видів:

активні - гранули великого розміру, найчастіше використовуються для приготування прісного чи здобного тіста, їх можна замішувати і ставити відстоюватися на кілька годин;

ті, що швидко діють - нагадують порошок, одразу змішуються з борошном, тісто швидко збільшується в об'ємі в кілька разів, але після повторного змішування вже не піднімається, підходять для приготування чебуреків, піци, смажених пиріжків.

З дріжджами, які швидко діють, потрібно бути обережними. Їх не використовують для паски чи здобних рулетів, тому що тісто погано підніматиметься, не матиме багато пухирців.

Якщо в рецепті вказана кількість свіжих дріжджів, ви можете їх замінити сухими (будь-яким видом), однак тут все залежить від типу тіста, яке ви готуєте. Наприклад, якщо тісто готується з вершкового масла, цукру, яєць, то воно повинно вийти важким і липким. Щоб тісто піднялося, додавайте активні дріжджі. Тому що у тих, що діють швидко, не вистачить "сил" підняти його.

Скільки потрібно сухих дріжджів замість 100 г свіжих

Тут діє проста формула: 100% свіжих (живих) дріжджів - це 40% активних або 33% тих, що швидко діють.

Тобто, якщо у рецепті написано 100 г свіжих дріжджів, то ви повинні взяти 40 г активних або 33 г тих, що швидко діють.

Як розрахувати кількість сухих дріжджів до свіжих:

активні:

25 г свіжих - 10 г сухих;

50 г свіжих - 20 г сухих;

100 г свіжих - 40 г сухих.

ті, що швидко діють:

25 г свіжих - 8 г сухих;

50 г свіжих - 17 г сухих;

100 г свіжих - 33 г сухих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зробити випічку золотистою без яєць: сім ідей

Проте, не у всіх на кухні є ваги, щоб легко відміряти потрібну кількість сухих дріжджів. Більшість відміряють продукти ложками. Тому, варто дізнатися, якщо у нас є 1 ч. ложка сухих дріжджів, скільки це грам свіжих? В одній чайній ложці приблизно 3-4 г сухих дріжджів. Тепер потрібно помножити на 4 і отримаємо 12,12 грама.

Тобто, в 1 ч. ложці сухих дріжджів ми маємо 12 г свіжих дріжджів. А щоб не помилитися і не зіпсувати випічку, можна також орієнтуватися, що один пакетик сухих дріжджів зазвичай розрахований на 1 кг борошна.

Хліб є основним продуктом українців, який купують ледь не щодня. Нині його вибір на полицях магазинів є великим. Є дріжджовий, бездріжджовий, з насінням, з перцем, пшеничний або житній. Гастроентерологи поставили крапку у питанні, який хліб корисніший і чи дійсно варто купувати саме чорний.

Варто розуміти, що немає різниці між дріжджовим і бездріжджовим продуктом - дріжджі гинуть при температурі 60-70 градусів, а хліб випікається при ще більш високих значеннях. Глютен теж не такий страшний, як багато хто думає - цей компонент є не тільки в хлібі, але і в багатьох інших продуктах, а також ліках.

Зараз ви читаєте новину «Сухі замість свіжих: як правильно розрахувати кількість дріжджів для випічки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути