Шавлія містить сильні ароматичні летючі олії, які заспокоюють нервову систему, стимулюють травлення і підтримують імунну систему.
Це чудовий в'язкий та антисептичний засіб, який можна наносити місцево на подряпини, порізи та висип або полоскати горло в разі болю, пише Eatingwell.
"Також із шавлії можна готувати чай у сезон застуд і грипу, щоб підтримати імунну та дихальну системи", - розповіла фахівець з трав Бріттані Нікерсон.
Як обирати шавлію
Незалежно від того, купуєте ви шавлію в крамниці чи на фермерському ринку, чи збираєте її на своєму городі, шукайте листя яскравого сірувато-зеленого кольору, без плям, із сильним трав'яним запахом і нечітким шаром, що видається гладеньким на дотик.
Шавлія найефективніша і найароматніша, якщо її збирати влітку і ранньою осінню. Трава також добре зберігається, тому її можна використовувати у стравах цілий рік.
Як зберігати шавлію
Якщо ви не встигаєте витратити всю свіжу шавлію протягом одного-двох днів з моменту її купівлі або збору, Нікерсон порадила не мити листя перед використанням, це подовжить термін його життя.
Щоб листя шавлії не швидко псувалося, поставте його у воду (в чашку або невелику вазу), і уникайте прямих сонячних променів. Його також можна покласти в герметичний контейнер або пакет для зберігання і помістити в холодильник або морозильну камеру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Контролюють тиск, вагу та впливають на депресію: 10 корисних спецій для здоров'я
Щоб зберегти шавлію на термін до двох років, її потрібно висушити. Два найпростіші методи - повісити її або покласти рівно.
Щоб використовувати метод підвішування, зв'яжіть стебла разом мотузкою і повісьте в темному, добре провітрюваному приміщенні до повного висихання - приблизно п'ять-сім днів. Альтернативно, ви можете покласти її на стіл в аналогічній обстановці.
Щоб мати гарний врожай капусти, важливо знати, що посадити по сусідству.
Аби цей овоч дозрів і його не знищили шкідники, є кілька рослин, які варто посадити поряд. Шавлія відлякує метеликів, які люблять залишати своє потомство на капустяному листі. А ще можна посіяти м'яту, базилік, чебрець, полин, чорнобривці та календулу, ромашку.
Коментарі