вівторок, 22 жовтня 2019 01:35

Духмяний і рум'яний: який хліб вважається найкориснішим

Хліб - один із найбільш "спірних" продуктів харчування. Дієтологи часто радять відмовитися від нього або звести його споживання до мінімуму через шкідливість для фігури. Однак, багато фахівців запевняють, що здоровим людям хліб необхідно їсти щодня.

Хліб буває не тільки білий і чорний, але ще і дієтичний, соєвий, безглютеновий, висівковий. Як розібратися в основних різновидах хліба і зрозуміти, які з них корисні, а які краще залишити на полиці магазину.

Пшеничний

 

Традиційний і найзнайоміший нам хліб, зроблений з пшеничного борошна і води з використанням дріжджів. Він відрізняється високим вмістом крохмалю, який може призвести до порушення обміну речовин і розладу травлення. Пшеничний хліб також відомий як джерело швидких вуглеводів, які сприяють набору ваги особливо при малорухомому способі життя. Незважаючи на те, що самі пшеничні зерна багаті різними вітамінами і мінералами, у хлібі вони повністю відсутні. Справа в тому, що велика частина корисних речовин залишається у висівках і оболонці зерна, що не входять до складу пшеничного борошна. Після випікання хліба і зовсім не залишається ні краплі користі – висока температура сприяє розпаду вітамінів.

Бездріжджовий

Доведено, що бездріжджовий хліб легше засвоюється організмом і сприяє більш активній роботі кишечника. Він також не шкодить мікрофлорі і не може стати причиною дисбактеріозу, на відміну від своїх дріжджових колег. В цілому, такий хліб вважається більш корисним і правильним для вживання в їжу, ніж, наприклад, білий.

Житній (чорний)

 

Житній хліб містить менше калорій (приблизно на 60 ккал на 100 г), ніж білий. На відміну від білого хліба, чорний містить в собі ряд корисних амінокислот і клітковину, які вкрай корисна для роботи шлунково-кишкового тракту.

Цільнозерновий

Цільнозерновий хліб виготовляється з подрібнених, але не просіяних зерен, у тому числі в готовий продукт потрапляє і оболонка зерна, в якій містяться корисні для нашого організму речовини – вітаміни В і Е, а також клітковина. Однак, незважаючи на користь, дієтологи рекомендують з обережністю вживати цільнозерновий хліб. Він є складним і грубим для перетравлення продуктом і не показаний людям зі слабкою травною системою, бо може призвести до ускладнення хвороб.

З висівками

Висівки – це лушпиння, зовнішня оболонка зерна, яка традиційно не потрапляє у хліб. Однак вона вкрай багата на різноманітні вітаміни і мінерали. Незважаючи на те, що завдяки висівкам такий хліб стає досить великим випробуванням для кишечника (його не рекомендують при захворюваннях шлунково-кишкового тракту), він показаний для профілактики і лікування атеросклерозу, очищення організму від шлаків і зниження рівня цукру в крові.

 
Безглютеновий

Безглютеновий хліб виготовляється з різного перемеленого насіння і без використання борошна в звичному для нас розумінні. Злаки є основним джерелом клейковини і тому виключені з рецептури подібних безглютенових продуктів. Основна користь такого хліба, крім відсутності глютену, велика кількість різних вітамінів, мінералів, складних вуглеводів і амінокислот. До безглютенового хліба відносять вироби, виготовлені на основі лляного, мигдального, горіхового, кукурудзяного та іншого борошна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 корисних продуктів, які шкодять здоров'ю й фігурі

Кукурудзяний

Кукурудзяний хліб вважається одним з найбільш корисних різновидів хліба. Завдяки тому, що кукурудзяне борошно потребує меншої обробки, такий хліб багатий на вітаміни - А, В1, В2, РР, С, каротин, і мінерали - натрій, калій, кальцій, магній, фосфор, залізо. З іншого боку, як джерело дуже великої кількості клітковини, він погано засвоюється нашим організмом, тому його не рекомендують вживати при гастриті, виразковій хворобі, а також при проблемах з печінкою.

 

Вівсяний

Такий хліб готується з трьох видів борошна: вівсяного, пшеничного, житнього. Він містить велику кількість різних корисних речовин, зокрема вітаміни групи В, С, Е, Н і РР, а також калій, кальцій, цинк, селен, мідь, залізо і фосфор. Завдяки особливому способу приготування і поєднання різних видів борошна, вівсяний хліб сприятливо впливає на роботу кишечника, а також виводить токсини з організму, сповільнює засвоєння вуглеводів і нормалізує рівень глюкози в крові.

Соєвий

Соєвий хліб належить до дієтичних продуктів - його калорійність 280 ккал на 100 г. Дієтологи і лікарі його цінують також за відсутність холестерину. Борошно, отримане в процесі переробки соєвих бобів, багате на білок, вітаміни групи В, калій, залізо і кальцій. Соєвий хліб корисний завдяки високому вмісту поліненасичених жирних кислот, які незамінні для організму. Має досить своєрідний смак.

Як запевняють дієтологи, твердження про те, що від хліба люди набирають зайву вагу, є невиправданим. За їх словами, перш за все, вага зростає від зловживання висококалорійної їжі. За відсутності протипоказань можна вживати до 300 грамів хліба на день.

Зараз ви читаєте новину «Духмяний і рум'яний: який хліб вважається найкориснішим». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути