четвер, 10 грудня 2020 07:01

"Зеленському подобається Татаров"

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють заступника голови Офіса президента 38-річного Олега Татарова в передачі хабара. Генпрокурор Ірина Венедіктова відсторонила чотирьох прокурорів у справі напередодні вручення йому підозри. Додала себе до складу нової слідчої групи.

НАБУ звинуватило Офіс генпрокурора в саботажі.

"Справа набула резонансного статусу. Для швидкого, неупередженого й ефективного дослідження обставин генеральний прокурор включила себе до складу групи", — йдеться в заяві прокуратури.

Татарова підозрюють в участі у фальсифікації експертизи у провадженні щодо екснардепа і власника компанії "Укрбуд" Максима Микитася. Останнього звинувачують у розкраданні держкоштів під час будівництва житла для бійців Нац­гвардії. Микитась свідчить, що дав хабар у вигляді паркомісця за 250 тис. грн заступнику директора експертно-криміналістичного центру МВС Костянтинові Дубоносу. За це той зменшив суму збитків держави у справі з 81 млн до 7 млн грн. Суд відправив Дубоноса в СІЗО. Олега Татарова слідство вважає посередником між ним і забудовником. 2 грудня в суді Микитась сказав, що Татаров працював у його компанії "фахівцем зі схем".

1–2 грудня НАБУ також провело обшуки у цій справі в структурах колишнього прем'єра Володимира Гройсмана.

— У вересні 2017-го Микитась зустрівся з Гройсманом і пообіцяв хабар — нежитлові приміщення в центрі Києва. Гройсман отримав неправомірну вигоду на 75,4 мільйона гривень. Згідно свідчень Микитася, приміщення передали його структурам 18 грудня 2017 року й оформили на Юрія Гижка, підприємця з Вінниччини, — каже журналіст Юрій Бутусов, посилаючись на рішення Вищого антикорупційного суду від 26 листопада.

— Генпрокурор захищає агента Андрія Портнова (ексзаступник голови адміністрації Януковича був клієнтом адвоката Татарова. — ГПУ) в Офісі президента. Може в ручному режимі управляти кримінальними провадженнями НАБУ. Бо ще не обрали нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, — говорить 32-річна Дар'я Каленюк із Центру протидії корупції.

— Татаров як речник міліції виправдовував побиття "Беркутом" студентів під час Революції гідності. Потім був адвокатом олігархів Новинського й Ахметова, юристом Микитася. Після цього опинився в Офісі Зеленського відповідальним за ­роботу правоохоронних органів.

Президент виступив із заявою: на НАБУ не можна тиснути й звільняти директора Артема Ситника з політичних причин. Наступного ж дня Татаров заявив, що Ситник не має права очолювати НАБУ, а сама структура — західна й ворожа. Уже тоді Зеленський мав звільнити його. Ця влада не збирається боротися з корупцією. Справу проти Татарова поховають. Він залишиться на посаді.

— Між Татаровим і Ситником — принциповий конфлікт. Або в нас радянська корумпована правоохоронна система. Або повноцінний ланцюг антикорупційних органів, які не піддаються впливу політики і грошей, — каже політолог Віктор Небоженко, 67 років.

— Татарова в Офісі президента легко замінити. Але він намагається бути корисним голові ОП Андрієві Єрмаку. Проте відповідальність ляже не на Єрмака чи Венедіктову, а на Зеленського. Правоохоронні органи ведуть політичні бої та втягують у це президента. Той мав би одразу звільнити людину, пуб­лічна позиція якої не збігається з державницькою. Не зробив цього. Татаров йому подобається, а Ситник — ні. Це рівень політичного управління 1990-х.

Зараз ви читаєте новину «"Зеленському подобається Татаров"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути