неділя, 12 листопада 2006 15:58

Заміни алкоголю не знаходять

Алкоголь у нашій країні — в законі й доступний усім. Навіть дітям. Незважаючи на те, що офіційно особам до 21 року спиртне не продається. Всі знають, що купити можна.

А нове покоління обирає солоденьке: ароматизовані й газовані мікси. Вони імітують популярні спиртні напої: віскі, текілу, ром. Вміст алкоголю в таких коктейлях вітчизняного виробництва — в межах восьми відсотків, тоді як Європа віддає перевагу не вище чотирьох-п"яти.

Наслідки раннього прилучення до алкоголю сумні. Всілякі фізичні хвороби, психічні патології, зменшення тривалості життя, зокрема через нещасні випадки.

Американці ходять до психологів, ми — до друзів випити

Рейтинг алкоголю в народі досить високий, навіть попри важке похмілля з ранку. Випивка з градусом — це прибутковий бізнес, на який завжди є попит. Чому? Адже Мінохоронздоров"я попереджає: пити шкідливо! Але водночас навзамін держава нічого не пропонує. На Заході давно існує система психологічної допомоги. Американці ходять до психологів, ми — до друзів випити. Кажуть, психологічний ефект приблизно однаковий.

До чарки народ привчали довго й планомірно. Пам"ятаю, з дідусем у часи глибокого совка ходила голосувати на вибори однієї партії. Там наливали... У людей і підйом відповідний був, і віра в майбутнє. Горілка — дешевий і дієвий засіб розслаблення для нашої людини. Свідомість розширює, проблеми ніби зменшує... Людям головне, аби ціни на це задоволення не піднімалися. Проте, кажуть, через подорожчання спирту таки піднімуть. Не багато, на кілька гривень. І те добре.

Росіянам гірше. Після масових отруєнь "поганою" горілкою їхній уряд вирішив запровадити монополію не тільки на виробництво, але й на роздріб оковитої. Перелякані виробники алкоголю запропонували створити єдиний контрольний орган — Раду алкогольної безпеки Росії.

І все одно люди пили і будуть пити. Тому що іншого способу відволіктися від важкої дійсності у більшості поки що немає. У нас борються зі СНІДом, туберкульозом, палінням. А тему алкоголізації суспільства якось дипломатично обходять.

На одній конференції з демографії фахівці галасували: з українськими чоловіками лихо. Втрачаємо їх, спиваються? Незабаром, мовляв, здорової репродуктивної сили в країні не залишиться. Отакої! Як пояснив один знайомий нарколог, у нас усі алкоголіки: просто одні вже реалізувалися, а інші — ні. Може, все-таки пожартував?

Зараз ви читаєте новину «Заміни алкоголю не знаходять». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути