пʼятниця, 26 серпня 2011 05:30

Захід у складній ситуації щодо України

V Всесвітній форум українців відбувся у Києві. Президент Віктор Янукович проігнорував захід. Його звернення зачитав міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

— Наш президент не любить стикатися з тими, хто висловлює іншу думку, — пояснює 49-річний Максим Стріха з Інституту відкритої політики. — Після того, що відбулося в гуманітарній сфері, після утисків свободи слова та мирних зібрань, політичного арешту Юлії Тимошенко реакція такого зібрання була прогнозовано негативною. Віктор Янукович цього не міг допустити. "Підставив" замість себе міністра закордонних справ.

Організатори Форуму не дали слова колишньому дисидентові Левкові Лук'яненку. Він має звичку говорити те, що думає. Доволі різко критикує владу, як це було на такому ж зібранні за присутності президента Леоніда Кучми. Цей досвід урахували. Очевидно, організатори заходу побоялися зіпсувати стосунки з владою. Хотіли залишити варіанти для подальших контактів.

Чимало делегатів Форуму закликали застосувати міжнародні санкції до режиму Януковича. Стурбованість політичними репресіями висловлюють і більшість українців, як свідчать опитування. Захід зараз у складній ситуації. З одного боку, треба якось реагувати. З іншого — надмірна реакція може виштовхнути Україну в обійми Росії.

Нещодавно президент ініціював зміни до законів щодо закордонних українців. Їх хочуть урівняти у правах із нашими громадянами. Ця норма корисна. Видно, що в оточення Януковича є люди, які усвідомлюють, що з діаспорою не варто сваритися. Зрозуміло, до зміни керівництва країни ніякої підтримки громадським організаціям за кордоном не буде. Громади мають змиритися з цим і думати, як самим підтримувати свої культурні й освітні проекти. Ця держава не допомагає навіть українцям удома.

Зараз ви читаєте новину «Захід у складній ситуації щодо України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути