Четвер, 07 жовтня 2010 06:18

З пенсійною реформою запізнилися на десятиліття

Уряд не поспішає реформувати систему пенсійного забезпечення, бо не хоче втрачати мільйони голосів перед виборами. Так вважає 43-річна Людмила Черенько, співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень. - Для нормального розвитку економіки варто було б заморозити пенсії на кілька років. Інакше дефіцит Пенсійного фонду щороку все більше з'їдатиме бюджетні надходження, бо люди старіють, а працівників?"платників податків меншає, - каже експерт. - Поки триватиме така "заморозка", слід поступово збільшувати мінімальну зарплату. Бо гроші нізвідки не візьмуться. Щоб дати їх більше пенсіонерові, треба в когось забрати. А в нас зараз досить високий коефіцієнт співвідношення мінімальних пенсій і зарплати. Тобто, коли ми піднімаємо зарплату, автоматично зростає й пенсія. І це замкнуте коло.

Збільшення пенсійного віку для жінок - абсолютно необхідний захід. Але його потрібно було робити набагато раніше, років 10 тому, коли почали говорити про повноцінну пенсійну реформу. І якщо уряд не піде на це зараз, то пенсіонерам, старшим за 70 років, доведеться скрутно. Адже саме їм  2003-го дуже несправедливо обчислили пенсії. Нині вони вже не можуть працювати, а пенсію отримують нижчу, ніж молодші пенсіонери.

Проте уряд і зараз не поспішає хоч щось робити з пенсійною реформою, тільки кілька разів на місяць обіцянки роздає. Понад 14 мільйонів пенсіонерів насправді є найстійкішим електоратом для влади. А коли в нас постійно проводять вибори, то зрозуміло, чому влада не реформує систему пенсійного забезпечення - нічого буде обіцяти під час передвиборної кампанії.

Зараз ви читаєте новину «З пенсійною реформою запізнилися на десятиліття». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода