вівторок, 10 квітня 2012 09:24

"Встановлення істини у вбивстві Євгена Щербаня є проблемним"

Про можливу причетність Юлії Тимошенко до вбивства 1996 року в Донецьку нардепа і підприємця Євгена Щербаня розповів в ефірі одного з телеканалів перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.

З його слів, син убитого і свідок злочину Руслан Щербань стверджує, що замах на життя батька замовила тодішній керівник компанії "Єдині енергетичні системи України" Юлія Тимошенка. Але раніше у своїх свідчення він боявся про це говорити. Один зі свідків у справі вбивства стверджував, що Тимошенко особисто контактувала з кілерами і замовляла убивства, каже Кузьмін. До замаху причетний також прем'єр Павло Лазаренко.

— У цій справі я хотів би звернути увагу на дві фундаментальні обставини, — говорить 49-річний Микола Сірий, старший науковий співробітник Інститут держави і права Корецького. — Перша — у правоохоронних органів може бути багато різноманітних версій, але презумпція невинуватості вимагає не займатися їх оприлюдненням. Будь-яка версія має бути підтверджена доказами, які треба подавати до суду. Якщо представники правоохоронних органів порушують цей порядок, вони прямо порушують вимогу Конституції.

Друге — кожен громадянин зобов'язаний у суді говорити правду і давати правдиві свідчення. За неправдиві свідчення він несе відповідальність. Недопустима практика маніпулювання свідченнями, коли в одному суді кажуть одне, в іншому інше.

Справи Тимошенко мають особливу суспільну вагу. Цим можна пояснити виступи прокурора в телеефірі?

— Правоохоронні органи намагаються переконати суспільство в існуванні якихось злочинів, але не роблять це в належній судовій процедурі. Такі дії недопустимі. Вони самі порушують дисциплінарний статут, Кримінально-процесуальний кодекс, Європейську конвенцію з прав і свобод людини та Конституцію України.

Чому Ренат Кузьмін діє так?

— Ці версії виносять на загал не перший раз. Ймовірно, в основі цього лежать політичні міркування. Працівник правоохоронної системи несе відповідальність за свої дії. Якщо він допускає створення якихось ілюзій в публічному просторі, то нестиме за це відповідальність.

Наскільки логічними виглядають ці звинувачення?

— Коли Павло Лазаренко був прем'єр-міністром, сконцентрував у своїх руках колосальну владу. З цієї точки зору виникає сумнів: а нащо людині, яка й так контролювала всю країну, вдаватися ще і до кримінальних методів впливу, коли й адміністративних вистачило? Тобто гіпотетично не було потреби застосовувати додаткові важелі впливу.

Який ваш прогноз по цій справі?

— Відповідь на це питання лежить у минулому. Вбивство Щербаня розслідували за різних влад. Змінювалося керівництво Генпрокуратури, СБУ, МВС. Матеріали справи перевірялися з різних кутів зору. Якби були реальні докази проти Тимошенко, їх давно використали б. Це означає, що встановлення істини у справі Євгена Щербаня є проблемним.

Зараз ви читаєте новину «"Встановлення істини у вбивстві Євгена Щербаня є проблемним"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

27

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

03.04.2013 14:34:06666194.44.247.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

... власть может быть довольна инцинюком ... этот хер-ой создал все условия , чтобы граждане Украины даже не расчитывали ни на какие - либо позитивные изменения , инициированные Верховною Радою Украины ... Слава Украине ! ... Хер-оям слава ! ...

03.04.2013 13:30:39суми89.19.120.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

Почему вы молчите об этом? Власти боитесь? skazzzzka.blogspot.com/2013/03/blog-post_1127.html

03.04.2013 13:23:471176.36.133.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

КролиГ - это хитрая, подлая, коварная КРЫСА. Сначала у Помаранчевого Прыщеморда шестерил, потом " Фронт ЗМИЙ " придумал, потом в " Батькивщину " пролез без мыла, а теперь управляет гамериканским биороботом Чмочко и бешеной собакой Динго ( Тягныбульдог ). Представиться возможность, - и по их трупам пойдёт. А сейчас папочка у него Теффт из посольства США, то он вопще оборзел и кролячий страх потерял

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути