— Уряд України має провести аудит Укроборонпрому і розсекретити накази. Цим допоможе в боротьбі з корупцією в секторі нацбезпеки й оборони, — говорить посол США в Україні 60-річна Марі Йованович 5 березня.
Так відреагувала на розслідування програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" про розкрадання в оборонці. До нього причетні гендиректор Укроборонпрому Павло Букін, екс-заступник секретаря РНБО Олег Гладковський і його син Ігор, стверджують журналісти.
Йованович прокоментувала і скасування 26 лютого Конституційним судом кримінальної статті про незаконне збагачення. Той визнав її такою, що суперечить принципу презумпції невинуватості:
— Нам це здається серйозним кроком назад у боротьбі з корупцією в Україні. Потрібно ухвалити нову і кращу поправку до Кримінального кодексу. Вона відновить статтю про незаконне збагачення й перезапустить десятки справ, які зупинило рішення суду.
— Є й інші проблеми судової реформи, — продовжує Йованович. — Вища кваліфікаційна комісія готова схвалити 31 кандидата з сумнівною репутацією до Верховного суду. Тоді 30 відсотків суддів не годитимуться для найвищого суду в країні. Суддівська доброчесність має вирішальне значення для перетворення України на сучасну європейську демократію. Але суди використовують для блокування реформ. Вони скасували деякі успішні зусилля з очищення банківської системи. Особливо непокоїть нещодавнє подання щодо скасування націоналізації Приватбанку і повернення його в руки тих, хто його розграбував.
— Треба замінити спеціального антикорупційного прокурора, — каже Марі Йованович. — Тому, кого спіймали за наданням консультацій підозрюваним, як уникнути відповідальності по обвинуваченням у корупції, не можна довірити вести ці самі справи.
У березні торік Антикорупційне бюро заявило: Назар Холодницький попереджав підозрюваних про обшуки в них, тиснув на чиновників і прокурорів. Опублікувало записи його розмов. Зрештою Холодницький отримав догану.
Коментарі