Москва незаконно закрила Керченську протоку для всіх суден, окрім російських. Нібито з технічних причин. Протока з'єднує Чорне море з Азовським. Її закриття означає скорочення можливостей для портів Маріуполя та Бердянська, основних експортерів української сталі на Захід. Так Москва сигналізує, що здатна в будь-який момент завдати удару українському суспільству, політиці й економіці.
Та військове загострення стає все важчим завданням для РФ. Її армія налічує 350 тисяч осіб, але боєздатна — тільки третина. Якби Росія відкрито вторглася в Україну, це на порядок посилило б згуртованість Європи. І, можливо, навіть призвело б до підтримки НАТО та передачі Україні озброєння. Тому Путін змушений вдаватися до такої бравади, щоб підтримувати ілюзію рівності російської держави зі Штатами.
Вашингтон повинен направити свої військові кораблі в Азовське море через Керченську протоку. Цим продемонструє підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, а також право на вільне мореплавство, що з 1789 року стало наріжним каменем зовнішньої політики США. НАТО має зробити те ж. Інший спосіб натиснути на Росію — передати потрібне Україні оборонне озброєння.
Нездатність надати Україні необхідну допомогу заохочує безперервні агресивні акти з боку Росії. І чим швидше ця війна прийде додому до Путіна, тим йому буде важче вистояти. Саме це було метою США від початку.
Коментарі