Лідер "Океану Ельзи" робитиме ставку на парламентські вибори
— Мене цікавлять справжні зміни в країні, а не влада. Щоб розставити всі крапки над "і", заявляю: я не братиму участь у президентських виборах 2019 року, — каже лідер "Океану Ельзи" 43-річний Святослав Вакарчук у відеозверненні в "Фейсбук" 28 січня.
— Зараз у джинсах можу зробити більше для країни, ніж надягнувши краватку, — продовжує. — Не збираюся бути осторонь. Щодня, спілкуючись із людьми, відчуваю їхнє розчарування. Бачу, як корупція і несправедливість роз'їдають країну. Безпринципність політиків і жадібність чиновників роблять її слабшою. Нам під силу це змінити. Разом із командою працюватиму над тим, щоб проєвропейські сили перемогли. Щоб привести у владу більше молодих професіоналів — тих, для кого справедливість і державні інтереси — понад усе.
Святослав Вакарчук півроку навчався у Стенфордському університеті в США за "Програмою підготовки нових українських лідерів". Вивчав процеси політики й державотворення, економіку й право. У грудні 2017-го озвучив 10 кроків для реформування країни. Серед них — створити незалежний Антикорупційний суд, змінити виборче законодавство, реформувати держслужбу, розпочати дієву приватизацію, припинити політичний лобізм.
У рейтингах кандидатів у президенти Вакарчук посідав третє місце. Позаторік у листопаді за нього готові були проголосувати 12,1% українців.
Торік у вересні на конференції YES, організованій фондом бізнесмена Віктора Пінчука, музикант заявив, що "триматиме у напрузі" з рішенням про участь в президентських виборах.
Із повідомлень у ЗМІ, Святослав Вакарчук разом з українсько-російським бізнесменом Михайлом Фрідманом входить до консультаційної ради фестивалю Leopolis Jazz Fest. З Пінчуком — до наглядової ради меморіального центру Голокосту "Бабин Яр".
— Якщо Святослав Вакарчук публічно нікого не підтримає, більшість його прихильників проголосують за Володимира Зеленського, — каже політолог 60-річний Володимир Фесенко. — І навпаки. Коли восени лідер "Океану Ельзи" тягнув із заявою, більшість виборців звернули увагу на шоумена. У того почали зростати рейтинги на Заході і серед україномовних виборців.
Якщо Вакарчук публічно підтримає Гриценка, Садового чи Порошенка, це додасть їм голосів. Але це буде незначна їх кількість. Бо мотивація голосувати за Вакарчука — не хочуть обирати старих політиків, яким не довіряють.
Святослав робитиме ставку на парламентські вибори. Підтримуватиме створення спільного проекту демократичної опозиції. Разом із Романом Безсмертним може сприяти об'єднанню руху Гриценка і "Сили людей", яка висунула у президенти журналіста Дмитра Гнапа, "Самопомочі". Вакарчук може очолити цю силу. У політиці — стати місіонером нових сучасних цінностей.
— 5–6 відсотків рейтингу, які має Вакарчук, підуть Гриценку, Садовому та Порошенку, — говорить політолог Віктор Таран, 41 рік. — Співак апелює до європейських цінностей, є прихильником Західної України та ліберального курсу економіки, патріот, його підтримує молодь. Такі ж цінності у цих політиків.
Вакарчук сподівається на парламентські вибори. Його завдання — просувати ціннісні речі. Будь-яка підтримка іншого кандидата вдарить по цих планах, якщо щось піде не так. Святослав не хоче прив'язувати себе до інших.
Вакарчук не хотів бути президентом. Цього хотіли люди. У парламентсько-президентській республіці мати фракцію в парламенті краще, ніж бути кандидатом у президенти з малими шансами на перемогу. Тим паче, лідер "Океану Ельзи" нічого не робив для кампанії — не набирав команду, не коментував політичних подій.
Поки від Вакарчука бачимо тільки загальні речі — я проти корупції, я за ліберальні цінності. Такий же набір кліше є у програмах решти кандидатів.
Коментарі