Керівництво Південної Осетії звинуватило Україну та США в постачанні зброї до Грузії та підготовці місцевих снайперів. За твердженням президента невизнаної республіки Едуарда Кокойти, Київ і Вашингтон доправили до Тбілісі снайперські гвинтівки. Їх використали під час перестрілки 3 серпня. Тоді загинуло шість осіб.
Представник прес-служби Міністерства оборони України Костянтин Саділов, 35 років, заявляє, що це не відповідає дійсності.
— По-перше, зброєю Міноборони не торгує, — каже він. — По-друге, навіщо грузинам готуватися в нас, якщо в них умови кращі?
Саділов зазначає, що в Грузії є сучасні центри підготовки гірських піхотинців. В одному з них, поблизу селища Сачхери, удосконалюють навички українські військовики. В Україні ж грузинські військовослужбовці не навчаються.
Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, 31 рік, звертає увагу на те, що звинувачення України в причетності до грузинсько-осетинського конфлікту та поставок зброї Грузії висувають не вперше.
Київ надає інформаційну й політичну підтримку Тбілісі
— Це робиться, щоб не допустити Київ як посередника до вирішення цього конфлікту, — переконаний експерт. — Адже Україна та Грузія не раз заявляли про таку можливість.
Київ надає інформаційну й політичну підтримку Тбілісі, підкреслює Віталій Кулик. Це викликає занепокоєння в Москві та поміж лідерів Південної Осетії.
Ситуація в районі грузинсько-осетинського конфлікту й раніше періодично загострювалася. Останнім часом усе йшло до силового протистояння. І ця перестрілка відстрочить можливі переговори між Південною Осетією та Грузією.
Водночас Віталій Кулик не вірить у можливість нової війни між грузинами й осетинами:
— Інформація із зони конфлікту перебільшується. До бойових дій справа не дійде. Але позиційні перестрілки ще деякий час триватимуть. Та найближчим часом конфлікт почне затухати.
Коментарі