Ексклюзиви
Вівторок, 11 вересня 2018 07:15

В Україні немає ринку землі, як у Зімбабве, Венесуелі, Північній Кореї

69 народних депутатів подали позов до Конституційного суду, що мораторій на продаж сільськогосподарської землі порушує права людей. Подивимося, чи є у нас новий суд. А не той, що збільшував повноваження Януковича.

Чому так важливо запустити повноцінний прозорий ринок землі? Не тільки тому, що це залучить мільярди інвестицій. Це прибере корупцію. Зросте внутрішній валовий продукт, а значить, і доходи населення. Селяни отримають більше грошей — коли здаватимуть землю в оренду й продаватимуть. Фермери матимуть нарешті доступ до кредитів, бо зможуть віддавати землю в заставу.

Головне — це засвідчить, що Україна вільна держава. Що у нас нарешті поважають право власності. А це те, що відрізняє будь-яку успішну країну від невдахи.

Справжня декомунізація — це прибрати комунізм із нашої економіки, а його метастази — з голів громадян. В Україні до 1918 року селяни могли продавати й купувати землю. Комуністи назвали успішних фермерів куркулями. І досі в Україні немає ринку землі. Як у Зімбабве, Венесуелі, Північній Кореї і Таджикистані. Ганебна компанія.

Комуністи хотіли контролювати людину. І найбільше боялися вільних. Тому забрали землю в селян. Фактично, повернули кріпацтво. Бо відібрали й право поїхати, просто позбавивши паспортів. І досі селяни не є повноцінними власниками своєї землі, не можуть нею розпоряджатися. А значить, позбавлені свободи, фінансової незалежності.

Так, більшовиків немає. І комуністів майже теж. Але справа їхня живе. Для сучасних популістів право людей вирішувати самим, що їм робити — зло. Тисячі відмовок часто зводять до думки — однаково все проп'ють. Неначе селяни — це малі діти.

Вигоду від заборони ринку землі отримують аграрні холдинги, олігархи, корупціонери-чиновники й популісти-політики. І щороку в парламенті знаходяться сотні депутатів, готові продовжувати мораторій і справу комуністів. Подивимося, скільки їх буде цього разу.

Зараз ви читаєте новину «В Україні немає ринку землі, як у Зімбабве, Венесуелі, Північній Кореї». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода