40 членів американської Палати представників підписали звернення до Держсекретаря США Майка Помпео з вимогою внести полк "Азов" до списку іноземних терористичних організацій. Такі ж вимоги стосуються ще двох праворадикальних організацій у Європі.
Усі депутати, які підписали звернення, — з Демократичної партії. Наголошують на зв'язку "Азова" й терориста, який влаштував стрілянину в мечеті й Ісламському центрі новозеландського міста Крайстчерч у березні цьогоріч. Тоді 49 людей загинули, 40 — поранені.
До іноземних терористичних організацій США відносять "Ісламську державу", "Аль-Каїду", ХАМАС, "Хезболлу". В Європі — "Ірландську республіканську армію" та ЕТА, що виступає за незалежність Країни Басків, історичного регіону у Франції й Іспанії.
"Стрілець згадував, що тренувався з батальйоном "Азов" в Україні. Носив символ, пов'язаний із ними. Обидва нападники в містах Повей, Каліфорнія (27 квітня цьогоріч чоловік відкрив вогонь у синагозі. Загинула жінка, троє людей поранені. — ГПУ) та Ель-Пасо, Техас (у стрілянині в магазині 3 серпня терорист убив 22 осіб та поранив 24. — ГПУ) казали, що на них вплинув теракт у Крайстчерчі. Зв'язок між "Азовом" і терактами в Америці очевидний", — ідеться у зверненні.
У полку "Азов" кажуть, що звернення є інформаційною атакою на Україну, її суверенітет і державну безпеку: "Ми — офіційна структура Національної гвардії, що підпорядковується Міністерству внутрішніх справ і Генеральному штабу. Прирівнюючи "Азов" до терористів, поставили в один ряд із терористами всі інші українські підрозділи, що захищали Україну на фронті. Жодних доказів причетності "Азова" до терактів у Новій Зеландії ніколи не існувало. Це брехня та наклеп".
— Це не про "Азов", а про Україну. Якщо полк визнають терористичною організацією, наслідки вплинуть на всю державу, — говорить екс-посол України в США 49-річний Валерій Чалий в ефірі каналу "Прямий". — Катастрофічно неправильно, що немає реакції влади. Три-чотири рази ми вже відбивали такі атаки. Вони йдуть не від конгресменів, а заносяться з інших дверей. Ми знаємо цих людей — вони з Росії. Я як посол ходив до кожного з підписантів таких листів і пояснював їм усе. Зараз треба швидко реагувати. Працювати з Держдепом, коли туди дійде той лист. Щоб далі не було руху. Аргументи в нас є. Доводи проти "Азова" непереконливі.
— Українське питання стало частиною внутрішньої політики США. Через недосвідченість нашої влади це грає проти України, — каже політолог Сергій Таран, 49 років.
— Тепер кожна українська структура чи організація є засобом заробити політичні бали на внутрішній арені для американських політиків. До виборів президента США 3 листопада 2020-го залишилося небагато часу. Демократи й республіканці роблять усе для згуртування свого виборця. Використовують Україну. "Азов" потрапив у політичну м'ясорубку американських виборів. Важко передбачити, яке рішення ухвалить щодо нього Вашингтон. Це залежить від багатьох факторів. Наприклад, від роботи нашого МЗС, політичної обстановки в самій Америці.
Коментарі