пʼятниця, 13 березня 2015 07:05

"Вбивство Нємцова свідчить, що Путін перестав контролювати ситуацію"

28-річний Заур Дадаєв, якого звинувачують у вбивстві російського опозиціонера Бориса Нємцова, через п'ять днів після затримання відмовився від своїх свідчень. Минулої суботи, 7 березня, коли його заарештували в чеченській столиці Грозному, він говорив, що вбив Нємцова через його критику ісламу та мусульман, які живуть у Росії. Всю провину взяв на себе. Тепер стверджує, що не винен.

Останні 11 років Дадаєв служив в елітному чеченському підрозділі — батальйоні "Північ". Від 27 січня по 28 лютого цього року був у відпустці. Потім одразу звільнився. Зараз Дадаєв сидить у московському СІЗО "Лефортово". Разом з ним під арештом за співучасть у злочині перебувають четверо його троюрідних братів. Троє з них, за версією російського слідства, стежили за Нємцовим. Виконавцями та організаторами вбивства слідство називає Заура Дадаєва і його колишнього підлеглого Беслана Шаванова. Останній підірвався на гранаті під час затримання.

Російська "Новая газета" 10 березня опублікувала матеріал, з якого випливає: за вбивством Бориса Нємцова стоять високопоставлені чеченські силовики, близькі до керівника республіки Рамзана Кадирова. А ім'я організатора вбивства вже відомо Володимиру Путіну. "Звати ймовірного організатора Руслан, звання — майор. Саме його допитували в Грозному в понеділок, запобігши витокам у пресу. Лише натякнули, що близький родич Руслана — високопоставлений чеченський силовик". Опозиціонер Олексій Навальний наступного дня назвав у соцмережах прізвище Руслана — Геремєєв. Його дядько Сулейман Геремєєв є сенатором від Чеченської Республіки в Раді Федерації, а депутат Держ­думи Адам Делімханов доводиться Руслану близьким родичем.

— Можливо, у заарештованих чеченців виник конфлікт із Кадировим, — каже російський опозиціонер Володимир Мілов, 42 роки. — Мабуть, їх підставили, повозили під камерами, щоб зняти їхні фізіономії, а потім поклали все це їм на стіл і сказали: "Хлопці, якщо ви зараз визнаєте себе винними — ось вам легенда в руки, що і як ви зробили. Тоді з вами буде одна розмова. А якщо будете впиратися, ми знаємо, де живуть ваші родичі, а ви знаєте, як з ними поводяться ті, хто керує Чечнею". Однак без прикриття їм було б украй складно поодинці скоїти такий злочин. Не пригадаю, щоб кадировські силовики до такої міри виходили з-під контролю. Тим більше, Борис Нємцов — це була юрисдикція Путіна. Для Кадирова — це червона лінія. Він би її не переступив. Тим паче, Нємцов ніколи публічно не критикував іслам і мусульман. Завжди говорив, що треба бути толерантними. Та й чеченці ніколи не вбивали з релігійних міркувань.

Журналісти "Новой газеты" вважають: керівництво російських правоохоронних органів і спецслужб цього разу має намір добитися покарання організаторів злочину. Надто часто їх принижували на догоду "політичній стабільності" на Кавказі: "Вони довго були в незручній позі людей з решетом, що пішли по воду. Вони розкривають убивство — убивць відпускають, вони розкривають убивство — їх не допускають до підозрюваних, які регочуть їм в обличчя. Тепер, судячи з усього, ні в МВС, ні у ФСБ, ні у Слідчому комітеті перебувати в становищі використаних і поставлених у кут більше не бажають".

— Убивство Нємцова свідчить, що Путін перестав контролювати ситуацію, — вважає російський журналіст Антон Красовський, 39 років. — За цим замовним убивством стоїть якась спецслужба, що може використовувати чеченців. Вона працює на розхитування ситуації всередині Росії. Не між Кадировим і Путіним — між ними немає охолодження: Чечня як була, так і є залежна від дотацій із бюджету Російської Федерації. Спецслужби натомість зараз створюють альтернативу теперішній владі у Кремлі, шукають нові варіанти. Так само, як нинішні лідери України працювали на колишню владу. Політичну систему в Росії більше не можна сприймати як єдине ціле. Це величезна, конкурентна і досить небезпечна зона, де є одні спецслужби, які особисто віддані Путіну, і є зовсім інші.

Зараз ви читаєте новину «"Вбивство Нємцова свідчить, що Путін перестав контролювати ситуацію"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути