пʼятниця, 02 серпня 2013 06:15

Треба міняти сталінську практику "держава вище людей"

Україна затримує виплати своїм громадянам, які виграли справи проти неї в Європейському суді з прав людини. Накопичився приблизно піврічний борг.

— Борг є як перед фірмами, так і людям, — уточнює правозахисник Євген Захаров, 60 років. — Показовий приклад фірми "Агрокомплекс", коли держава не заплатила компанії за виконану роботу. Підприємство відсудило через Європейський суд із прав людини рекордну суму — 27 мільйонів євро. Це ще справа часів Леоніда Кучми — той прямо втручався у роботу судів, змушуючи їх ухвалювати рішення на користь держави. Зрозуміло, що Україна не мала шансів цю справу виграти, бо права фірми справді порушили.

Друга частина заборгованості — справи окремих людей, так звані клонові рішення. Люди працювали у держустановах, які збанкрутіли. Робітникам не віддали зарплату. Українські суди визнали їхню правоту, але борг так і не повернули. Від 2005 року таких справ було 70-80 відсотків того, що розглядав Європейський суд проти України. Спочатку їх вирішували кожну окремо. Згодом побачили, що це системна проблема й сказали: даємо вам рік на її розв'язання. Українська держава нічого не зробила. Україні дали ще рік. Знову нічого. Тож рішення ухвалили гамузом — "клоново" для всіх подібних позовів. На кількасот рішень Євросуду в українському бюджеті не були передбачені такі кошти. Потрібно змінити держбюджет.

У нас досі сталінська практика — якщо підприємство банкрутує, спочатку  розрахуватися з державою, а що лишиться — людям. Уряд від цього відмовитися не хоче. Можливо, рішення Європейського суду стимулюватимуть до змін. Легше законодавчо змінити процедуру банкрутства.

Зараз ви читаєте новину «Треба міняти сталінську практику "держава вище людей"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути