Сьогодні лідерка БЮТу Юлія Тимошенко відлітає з візитом до Сполучених Штатів. У Вашингтоні вона має зустрітися з віце-президентом США Діком Чейні, держсекретарем Кондолізою Райз, представниками законодавчих і бізнесових кіл, з політичними експертами, вченими та пресою.
— Як для лідера опозиції, рівень її офіційних зустрічей високий, — каже президент Центру європейських і трансатлантичних студій Олексій Коломієць, 44 роки. — Американців насамперед цікавитиме погляд лідерки опозиції на події в Україні.
Очевидно, прогнозує експерт, під час вашингтонських зустрічей Тимошенко йтиметься про протистояння опозиції та коаліції, можливість дострокових виборів тощо.
— Усі послання й сигнали Тимошенко будуть сприйняті в США досить схвально, — припускає Коломієць. — Можливо, вищі американські посадові особи прогнозуватимуть розвиток ситуації в Україні, виходячи з отриманої від неї інформації.
2003 року до Сполучених Штатів їздив тодішній український опозиційний лідер Віктор Ющенко. До нього поставилися дуже уважно, прислухалися.
— Аналогії між нинішнім візитом Тимошенко і тодішнім Ющенка проводити не варто. Бо змінилося ставлення Америки до нашої країни, — каже директор Центру досліджень політичних цінностей Олесь Доній, 36 років. — Тоді була двополярна схема сприйняття України: умовно злочинний режим Кучми з одного боку — і ліберальна, проєвропейська і проамериканська опозиція з Ющенком на чолі.
Після помаранчевої революції американці зрозуміли, що ситуація набагато складніша, вважає політолог. І хоча лідерка БЮТу лякає їх непередбачуваністю і радикалізмом, за відсутності перспективної опозиції їм доводиться співпрацювати з тим, хто є. Тому вони готові придивлятися до Тимошенко, Януковича та інших, вибираючи з-поміж них менше зло.
Коментарі