Спеціальний представник Державного департаменту США у справах України 54-річний Курт Волкер 27 вересня подав у відставку.
Американський телеканал Сі-Ен-Ен назвав його одним з учасників скандалу довкола телефонної розмови президента України Володимира Зеленського та його колеги Дональда Трампа. Останній, мовляв, просив поновити розслідування стосовно фірми "Бурісма". До її ради директорів входив Хантер Байден — син колишнього віце-президента Сполучених Штатів і ймовірного головного конкурента Трампа на виборах 2020 року Джо Байдена. Останній 2016-го тиснув на українську прокуратуру, щоб закрити справу "Бурісми", вважають в оточенні президента США.
25 вересня Палата представників американського парламенту ініціювала розслідування для імпічменту президентові Трампу. Його звинувачують у зраді присяги, національної безпеки й чистоти виборів.
Адвокат Трампа та колишній мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані оприлюднив свою переписку з Волкером. Вона свідчить, що останній сконтактував його з помічником президента України Андрієм Єрмаком.
"Приємно було поснідати сьогодні. Як ми обговорили, зв'язую вас з Андрієм Єрмаком, він дуже близький до президента Зеленського", — написав Волкер. Джуліані мав кілька телефонних розмов і зустрічей з Єрмаком. Він наполягає, що діяв від імені Держдепу США. 27 вересня лідери Палати представників оголосили, що допитають Волкера.
Спецпредставником Державного департаменту США у справах України Волкер працював з липня 2017-го. Тоді й створили цей пост. Оскільки Мінські й нормандські переговори між лідерами України, Німеччини, Франції й Росії не давали результату, Штати вирішили активніше включитися в перемовини.
— Волкер був ефективніший за Вікторію Нуланд (колишня помічниця державного секретаря США у справах Європи та Євразії. — ГПУ), яка раніше займалася питаннями України, — каже заступник директора Інституту світової політики Микола Бєлєсков, 26 років.
— Відкрито говорив про агресію РФ. Зробив низку важливих заяв по Криму, засудив видачу російських паспортів на Донбасі. Підтримував надання Україні летальної зброї. Пропонував розумні підходи вирішення конфлікту на Донбасі. Наприклад, щодо миротворчої місії. Але не мав реальних важелів посилювати Київ і послаблювати Москву. Волкеру визначили завдання, але не дали можливостей виконати, тому був приречений на провал. У середині минулого року стало ясно, що його переговори із Сурковим (помічник президента РФ. — ГПУ) не допоможуть Україні.
Посада спецпредставника переживає кризу. Її можуть скасувати. Але це не означатиме, що ми втратимо підтримку Штатів у російсько-українській війні.
Коментарі