Вівторок, 23 липня 2019 06:11

Росія програла на українських виборах

Росії не вдалося перехворіти на Україну. Хоче або повернути, або помститися. Нині Москва вважає, що може відігратися за всі приниження, що спричинила втеча "молодшого брата".

Європа від України втомилася — своїх проблем по горло. Українцям набридла війна. Президент Володимир Зеленський хоче примирення, а українські олігархи — договорняків із РФ. В Україні без перешкод діє проросійська партія "Опозиційна платформа — За життя" на чолі з кумом російського президента Віктором Медведчуком.

Здавалося б, можна накинути зашморг норовливій "околиці". Але враження оманливі. Так, Захід хоче вийти із протистояння з Росією через Україну. Але не заганяючи НАТО в гараж, а навпаки — зміцнюючи. Більшість громадян України проти російської ідеї миру. 49% українців готові до компромісів щодо Донбасу, але без здачі позицій, за даними Фонду демократичних ініціатив. 66% — проти виборів на умовах сепаратистів. 61% — не підтримує амністію тих, хто воював проти України. Лише 12% за автономію сепаратистських "республік". Українці зметуть будь-якого президента, що спробує прийняти російську гру.

Усі партії, крім проросійської ОПЗЖ, які ввійдуть у нову Верховну Раду, виступають під реформаторськими та європейськими прапорами. Росія програла на українських виборах. "Опозиційна платформа — За життя" отримає свій куток у парламенті. Але нічого зробити не зможе.

Зацикленість Кремля на Україні — сигнал про її неблагополуччя. Російська влада відвертає увагу від внутрішніх проблем, які не здатна вирішити.

Росія сприймає Україну як гарантію своєї державності. Почувається неповноцінною без неї. Тому нездатна думати про майбутнє.

Мир з Україною можливий тільки після її повернення в російські обійми, з погляду Кремля. Але як її повернути, якщо між державами 13 тисяч загиблих українців? Пролита кров створила нову реальність. Російська державність стане життєздатною, тільки якщо Москва позбудеться одержимості Україною і повернеться до своїх справ.

Зараз ви читаєте новину «Росія програла на українських виборах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода