— У Партії регіонів є політичне майбутнє, — говорить 56-річний політолог Володимир Фесенко. — Її головні проблеми зараз — відсутність лідера та єдності.
2005 року в країні теж була напружена ситуація, проте "регіонали" вийшли з неї переможцями. Але тоді в партії був незаперечний лідер — Віктор Янукович — і вона уникнула розколу. Зараз лідера немає, а розкол відбувся. Тому навіть складно сказати, хто від "Регіонів" піде на президентські вибори. Балотуватися хочуть і Олександр Єфремов, і Сергій Тігіпко. А ще є "молоде покоління", незадоволене партійною верхівкою. Зараз у "регіоналів" існує чотири-п'ять угруповань. Зокрема, проросійське та донецько-луганське крило. Розколи можливі і в подальшому. З другого боку, російськомовне населення потребує партії, що представляла б їхні інтереси. І тут у "Регіонів" вищі шанси, ніж у якихось нових політичних утворень.
Дата позачергових парламентських виборів поки що невідома. Скоріш за все, вони відбудуться восени. Ситуація змінюється постійно, тому зараз говорити про соціологічні відсоткові рейтинги не варто. Але очевидно, що чимало хто проголосує за Партію регіонів просто за звичкою. Тому можна припустити, що до наступної Ради вона пройде.
Напевне буде там і "Солідарність" Петра Порошенка, який належить до трійки фаворитів президентських виборів. Адже українці традиційно голосують за лідера, а не за програму.
Явка на виборах залежатиме від кількох факторів: коли вони проходитимуть і за якою системою. Наприклад, збережуть чи ліквідують прохідний 5-відсотковий бар'єр для партій.
Коментарі