четвер, 13 липня 2006 19:30

"П"ята частина БЮТ відколеться та приєднається до новоствореної коаліції"

  Владислав Каськів: ”Дострокові вибори були б зміною політичних еліт”
Владислав Каськів: ”Дострокові вибори були б зміною політичних еліт”

Член політради Громадянської партії "Пора" Владислав Каськів, 33 роки, прогнозує розпад "Нашої України", крах Соцпартії і каже, що зараз настає найважчий період зміни політичних поколінь.


Чи означає політична криза тріумф старих підкилимних методів ведення політики?

— Політики, які пару років тому виступали від імені Майдану, тепер —  моральні банкроти. А криза сталася, тому що всі політичні партії шукали не ідею розвитку країни, а спосіб виграти вибори та пройти до парламенту. Вони мали лише бажання отримати депутатський значок. Використовували дешевий популізм. Наввипередки банально дурили людей. Це справді найлегший спосіб отримати владу — проте й найлегший спосіб її втратити.

Усі українські політики досі намагаються довести суспільству, хто з них кращий. Проте після революції жоден із них так і не запропонував якісно нових змін для країни. Йшла тільки боротьба за власний вплив та місце під сонцем.

Усе це означає, що революція ще не закінчилася. Настав найважчий період зміни політичних поколінь в Україні. Новому поколінню не обов"язково мати спільну ідеологію. Головне — мати бажання щось змінити.

А поки що старе покоління діє так, як Олександр Мороз...

— Сам по собі Мороз має право на особисту позицію. Може навіть стати союзником Віктора Януковича. Просто він першим зумів зорієнтуватися в ситуації та вскочити в потрібний потяг. Та по відношенню до своїх виборців Мороз — справжній зрадник. Він йшов на парламентські вибори зовсім з іншими гаслами та обіцянками. А зараз брутально обманув людей, які йому вірили. І він за це дуже дорого заплатить.

Президенту потрібно стати не просто арбітром, а ідейним лідером

Соціалістична партія дотепер була дуже перспективною. Мала всі шанси стати справжньою партією європейського зразка. Проте дії  лідера повністю зруйнували її авторитет. Надалі виборці Мороза будуть розділені між Партією регіонів, комуністами та БЮТ.

Тобто, варто чекати краху СПУ?

— Однозначно. Якби сьогодні в країні знову відбулися вибори, Соцпартія не набрала б навіть трьох відсотків голосів. Раніше "Пора" прогнозувала, що в державі не залишиться жодної цілісної партії. Всі вони будуть розділені на окремі групи. Сьогодні це сталося із Соцпартією, завтра буде з "Нашою Україною". Найближчим часом п"ята частина БЮТ відколеться та приєднається до новоствореної коаліції.

Це означатиме розпад БЮТ?

— Юлія Тимошенко залишиться впливовим опозиційним політиком. Їй треба чітко оголошувати не про своє прагнення зайняти прем"єрське крісло, а про конкретне бачення розвитку держави. Проте БЮТ не є політичною партією з командою однодумців. Це — яскравий лідер плюс група зацікавлених у політиці осіб, які просто допомагають Тимошенко реалізовувати її інтереси. Хоча там є особистості, які все це переживуть. Наприклад Андрій Шевченко.

Яким вам бачиться політичне майбутнє "Нашої України"?

— Вона політичної перспективи не має. Як і БЮТ, "Наша Україна" не є партією однодумців. Цей блок скоро розділиться принаймні на три групи. Партія "Наша Україна" при цьому потрапить під контроль тієї з них, яка має найбільші фінансові важелі. Але авторитетні політики звідти підуть.

Чи варто президентові розпустити цей парламент?

— Дострокові вибори були б зміною політичних еліт. Люди вже зрозуміли, що їх обдурили. Інше питання — чи переживе це знову країна? Бо це може наблизити нас до справжнього хаосу в державі.

Президенту ж сьогодні потрібно тільки одне: стати не просто арбітром, а ідейним лідером нації. Запропонувати власний план виведення країни з кризи, план радикальних реформ. Це був би хороший шанс для нього. Проте досі в Секретаріаті президента немає жодної такої ідеї.

Що саме потрібно змінювати?

— Насамперед систему державного управління. Наприклад, у нашій державі старший за рангом чиновник може призначити свого підлеглого на якусь посаду. Насправді ж увесь світ вже давно користується іншою процедурою: спеціальними тендерними відборами. Людина складає кваліфікаційні іспити, які визначають її психологічний стан, здатність до управління. Це чесна процедура, яка дозволяє виявити найкращих людей. У нас же нею не користуються.

Зараз ви читаєте новину «"П"ята частина БЮТ відколеться та приєднається до новоствореної коаліції"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути