2 червня українська делегація відвідала Німеччину. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, керівник Офісу президента Андрій Єрмак, міністри з реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков та оборони Андрій Таран зустрілися з міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом, радником канцлера Яном Гекером й міністром оборони Аннеґрет Крамп-Карренбауер.
Німецькі урядовці запевнили — нормалізувати відносини з Росією можна лише після відновлення територіальної цілісності України. Очікують продовження нормандських перемовин між лідерами України, Німеччини, Франції та Російської Федерації.
"Ми були першою іноземною делегацією, яку прийняли в Берліні з початку пандемії коронавірусу. Це потужний сигнал з боку Німеччини, — написав у фейсбуку Дмитро Кулеба, 39 років. — Важливо максимально точно розуміти одне одного перед перемовинами з росіянами. Ми детально поінформували, чому "буксує" Мінськ. Яка реальна безпекова й гуманітарна ситуація на Донбасі. Україна з року в рік показує готовність іти на розумні компроміси. Йдеться про особливості місцевого самоврядування після повернення тимчасово окупованих територій. Але ми ніколи не підемо на жодні особливі статуси за російським сценарієм — з правом вето на загальнонаціональні рішення.
Україна порушує питання Криму на перемовинах. Нас цікавлять права людини та звільнення осіб, яких незаконно утримує РФ. Також — у якому форматі обговорюватимемо деокупацію".
— Наша влада помиляється, якщо вважає особливий статус Донбасу легким шляхом вирішення проблеми. Через суспільний опір можуть початися внутрішні конфлікти в державі. Це обов'язково використає Росія, — каже політолог Костянтин Батозський, 39 років. — Навряд ці зустрічі, заяви реально вплинуть на німецько-українські відносини чи події на Донбасі. Політичне партнерство країн напряму залежить від економічної взаємодії. Наші фінансові зв'язки з Німеччиною недостатньо міцні.
Позитив, що трохи актуалізували питання Криму. Важливо не забувати про півострів, обговорюючи Донбас. Їх не можна розділяти.
Коментарі