вівторок, 19 червня 2018 07:40

Після Сочі була анексія Криму, почалася війна в Україні. А що буде після Кубка світу?

Автор: Андрій Єрмоленкo
  Плакат художника Андрія Єрмоленка із серії до Кубка світу. ”Це заклик до українців і громадян інших країн: звернути увагу на цей чемпіонат на крові й на наших хлопців-політв’язнів у Росії. Олег Сенцов продовжує голодування”, — говорить він
Плакат художника Андрія Єрмоленка із серії до Кубка світу. ”Це заклик до українців і громадян інших країн: звернути увагу на цей чемпіонат на крові й на наших хлопців-політв’язнів у Росії. Олег Сенцов продовжує голодування”, — говорить він

Найбільше дискусій навколо Кубка світу з футболу в Росії — чи відвідувати західним лідерам його матчі, чи транслювати їх українським телеканалам. Спокуси зрадити цінності гуманізму заради банального задоволення не виникло б, якби чемпіонат не проводили в РФ.

1980 року цивілізований світ бойкотував московську Олімпіаду через приводи, які цілком можна порівняти з ­анексією Криму та окупацією Донбасу. Через вторгнення в Афганістан.

При цьому формально керівництво СРСР нічого не порушило. Радянські війська ввели на офіційне запрошення голови Революційної ради країни Хафізулли Аміна. Утім, його радянські спецназів­ці відразу ж після вторгнення вбили.

Проте тоді ці куці формальності на західні країни не діяли. Окупація Афганістану викликала огиду. Було незрозуміло, як можна їхати на Олімпіаду до країни, яка розв'язала війну проти народу сусідньої держави. Ніхто не заперечував, що спорт — поза політикою. Однак саме тому ніхто не вважав, що спорт має узаконювати війну.

До Криму та на Донбас Росію не запрошували. Не було Хафізулли Аміна, якого можна було б потім пристрелити. Вивезений до Ростова Янукович навіть на суді не може пояснити, якою мала бути функція введених на чужу землю російських військ. Проте від проведення футбольного чемпіонату в РФ ніхто не відмовляється. Його спортивний бойкот західні політики та федерації навіть не обговорюють. Хоч низка лідерів демократичних країн оголосили, що не поїдуть на Кубок світу. Що ж, Крим — не Афганістан. І Донбас — не Афганістан.

Варто звернути увагу на думку російського письменника Михайла Шишкіна. Він живе у Швейцарії і закликає до бойкоту Кубка світу. Припускає, що "Путін зловживатиме цими іграми так само, як зловживав Олімпіадою в Сочі. Участь збірних країн світу подадуть як знак солідарності з авторитарним режимом". Запитує: "Після Сочі відбулася анексія Криму, потім почалася війна в Україні. А що буде після фіналу Кубка світу?"

Відповідь на це запитання буде головною подією небойкотованого футбольного турніру — а зовсім не рахунок фінального матчу.

Віталій Портников, "Радіо Свобода"

Зараз ви читаєте новину «Після Сочі була анексія Криму, почалася війна в Україні. А що буде після Кубка світу?». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути