пʼятниця, 07 березня 2014 00:55

Пенсійне дозвілля з користю для справи, або Як українські пенсіонери стають фінансистами

Автор: ФОТО НАДАНЕ ПАТ ”КБ ”НАДРА”
  Учасники Пенсійного клубу банку ”Надра” разом з працівниками фінустанови розмовляють не лише про фінанси, а й обговорюють останні новини, питання здоров’я, виховання онуків
Учасники Пенсійного клубу банку ”Надра” разом з працівниками фінустанови розмовляють не лише про фінанси, а й обговорюють останні новини, питання здоров’я, виховання онуків

— У сучасному світі ми, люди старшого покоління, не встигаємо за таким стрімким розвитком економіки й усіляких технологій, — розповідає пенсіонерка Раїса Іванівна з Донецька. Щоб бути в курсі важливих фінансових подій, розуміти мову банкірів, грамотно вкладати й розподіляти власні кошти, жінка двічі відвідала Пенсійний клуб банку "Надра". Другий фінансовий семінар для пенсіонерів відбувся одночасно більш ніж у 100 відділеннях установи 70 міст України. Зібрав понад тисячу людей поважного віку.

— У наш час можна й потрібно накопичувати кошти, а для цього необхідно вміти правильно складати бюджет, — ділиться враженнями Раїса Іванівна. — На конкретних практичних прикладах нас навчали шукати статті доходів і витрат. Ми ділилися на команди й аналізували, з чого складається наш дохід, як розрахувати гроші так, щоб навіть при найнеобхідніших щомісячних витратах залишалися кошти для заощаджень.

Після того як учасники Пенсійного клубу навчилися накопичувати кошти, фахівці банку запропонували їм інше практичне завдання: як вигідно примножити зекономлені кошти. У результаті пенсіонери ставали то менеджерами фін­установи, то клієнтами, які хочуть розмістити вклад у банку. Тепер члени клубу не лише знають, як можна вигідно збільшити прибуток, а й розраховують проценти за депозитами, обираючи найбільш вигідний варіант вкладу.

— Ми, пенсіонери, — народ нерішучий. Крім того, нам складно розібратися з тим, що відбувається на фінансовому ринку, тому й довіряти банкам боїмося. Я, наприклад, зайвий раз соромлюся запитувати. А в клубі отримала зрозумілі відповіді на всі питання, що цікавлять, — розповідає Любов Валентинівна з Луганська.

Крім корисних занять із фінансової грамотності, учасники Пенсійного клубу вказують ще на один важливий аспект цієї програми: увагу до людей старшого покоління.

— Багато років займаюся громадською діяльністю, тому була приємно здивована такою ініціативою банку ­"Надра" як Пенсійний клуб. ­Завдяки йому люди пенсійного віку відчули справжню турботу, — додає Софія Олексіївна з міста Буринь Сумської ­області.

За чашкою чаю працівники банку розмовляють з учасниками Пенсійного клубу не лише про фінанси, а й обговорюють останні новини, питання здоров'я, виховання онуків, новинки літератури.

— Тут я зустрів своїх однодумців, з якими ми змогли розібратися в питаннях вкладів та заощаджень. І, що важливо, приємно провести час, — каже Віктор Петрович із Чернігова.

Банкіри розповіли, що ідея створення фінансового клубу для пенсіонерів виникла не випадково.

— Кілька років у банку діє спеціальна Пенсійна програма "Турбота", що дозволяє не тільки максимально заощаджувати кошти, а й вигідно їх примножувати. Клієнти, які отримують пенсію через банк "Надра", не просто обслуговуються на пільгових умовах, а й отримують бонуси в подарунок від нас, — розповідає Людмила Купріянчук, директор Вінницького регіонального управління банку "Надра" (Ліцензія НБУ №21 від 21.11.2011 р.). — Банківський ринок стає все більш технологічним, тому в людей старшого покоління виникає багато питань: як користуватися банківською карткою і банкоматом, як оформити депозит, узяти кредит тощо. Саме тому ми вирішили створити спеціальний клуб, де наші співробітники проводитимуть тренінги, у простій і доступній формі розповідатимуть про роботу банків.

Такий сюрприз банкіри приготували для пенсіонерів торік — до Дня людей похилого віку. Тоді вирішили проводити фінансові семінари регулярно. У банку пообіцяли, що наступне засідання Пенсійного клубу буде святковим — відбудеться напередодні 9 Травня.

Зараз ви читаєте новину «Пенсійне дозвілля з користю для справи, або Як українські пенсіонери стають фінансистами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути