Проведення в Україні цьогорічного XI Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика на високому рівні стало можливим завдяки фінансовій підтримці Юлії Тимошенко, лідера партії "Батьківщина".
Про це на відкритті конкурсу в п'ятницю заявив Михайло Слабошпицький — виконавчий директор Ліги українських меценатів, секретар Ради Національної спілки письменників України, співголова Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. Конкурс було відкрито на батьківщині мецената в селі Верхнє Синьовидне Сколівського району на Львівщині.
Міністерство освіти України саботувало його проведення, нагадав Слабошпицький:
— Це безпрецедентний випадок, такого не було 10 років поспіль. Стривожена українська громадськість звернулася з відкритим листом до міністра освіти Дмитра Табачника, але відповіді так і не отримала. Ми звернулися через пресу — відповіді знову не було.
Незважаючи на позицію влади, конкурс таки відбувається у 30 країнах світу, де живуть українці. Перед його відкриттям Слабошпицький розповів, що підтримка Тимошенко стала для організаторів справжньою несподіванкою:
— Це була справжня сенсація. Я написав листи всім проукраїнським політикам і навіть тим, які себе так позиціонують. Але відгукнулася лише Тимошенко і вчора пожертвувала нам фактично половину нашого конкурсного бюджету, — каже Михайло Слабошпицький. — Я маю тепер моральний козир до наших політиків. Буду запитувати решту: "А скільки ти виділив на вибори, на біґ-борди? Віддай ці гроші дітям, бо це інвестиція в український патріотизм".
Особливо важливо те, що Юлія Тимошенко надала цю допомогу після виборчої кампанії, не будуючи на цьому передвиборний піар — наголосив співголова конкурсу.
Віддай гроші дітям, бо це інвестиція в український патріотизм
Канадський підприємець українського походження, меценат і філантроп Петро Дмитрович Яцик помер дев'ять років тому. Відомий, зокрема, своїм внеском у фінансування українознавства на Заході. Серед найголовніших проектів, профінансованих Яциком, Український науковий інститут Гарвардського університету, Енциклопедія українознавства, Міжнародний конкурс знавців української мови, Канадський інститут українських студій.
Коментарі