четвер, 21 грудня 2006 15:15

"Об"єднання з Тимошенко я собі не уявляю"

  Ксенія Ляпіна: ”Я не знаю, як донести до Сходу і Півдня наші програмні засади”
Ксенія Ляпіна: ”Я не знаю, як донести до Сходу і Півдня наші програмні засади”

Народний депутат від "Нашої України" 42-річна  Ксенія Ляпіна не вірить у дострокові парламентські вибори і вважає, що стабільності в Україні не буде ще декілька років.


Чи правда, що нині активно готуються до розпуску парламенту?

— Чутки про недовговічність цієї Верховної Ради з"явилися відразу після виборів. Було зрозуміло — пазли не складаються, хоч як їх не тули. Але коаліція таки склалася. Якщо вона розпадеться, то все почнеться спочатку. І я дуже сумніваюся, що нова не складеться. Сьогодні вже можлива будь-яка. Конституційних підстав для розпуску парламенту не буде. Тому в мене щодо дострокових виборів існує певний песимізм.

Кому вони найменш вигідні?

— Соціалістам і комуністам. "Нашій Україні" гірше бути  вже не може. Не наростив свій рейтинг і Блок Юлії Тимошенко, який палко агітує за розпуск парламенту. Де в чому навіть втратив. Бо ж коли не можеш виконати обіцяне — настає певне розчарування. І Партія регіонів навесні так сильно втратить підтримку виборців, що від неї мало що залишиться.

Хто ж забере втрачені голоси?

— 40 відсотків громадян не довіряють нікому з діючих політиків. Отож є два варіанти. Або діючі політики роблять щось для того, аби їм почали більше довіряти, або з"являються нові, які заберуть ці 40 відсотків.

Чи боротиметься "Наша Україна" за Схід і Південь?

— "Наша Україна" готова боротися, але що реально запропонувати? Принаймні, я не знаю, як донести до Сходу і Півдня наші програмні засади. Хоча вони — об"єднуючі. Це здоровий консерватизм у державотворенні і здоровий лібералізм в економіці. Те, що зараз найбільше відповідає суспільному духові. Проблема в тому, що всі мислять особистостями, а не програмами.

Треба проводити дослідження соціальних стереотипів. Нещодавно я була в Донецьку. Побачила, що компанія "Київстар" має для цього регіону окрему рекламу. На території всієї України йдуть одні рекламні ролики, а в Донецьку — зовсім інші. Те, що говорять і як говорять в рекламі для Донецька, не буде сприйнято в Києві, Львові, Вінниці чи Хмельницькому.

У Донецьку інші соціальні стереотипи. Коли формувалися Донецька і Луганська області, туди звозили людей звідусіль. Із Західної України, з Росії. Останні не асоціюють себе з Україною, почуваються росіянами. Але є й багато таких, які відчувають себе українцями. Як знайти підхід до Донбасу — це питання. Треба зуміти донести їм свої цінності. "Київстар" — потужна компанія — вирахувала, як потрібно працювати з місцевим населенням. Так і політикам треба знайти, як донести до тамтешніх людей свої ідеї.

Чула, що Андрій Клюєв постійно веде з кимось переговори

Чому фінансисти "Нашої України" Петро Порошенко, Олександр Третьяков, Микола Мартиненко не отримали в партії керівних посад?

— Фінансисти — це те, чого в партії допускати не можна. Звісно, якщо хочеш підтримки виборців. Це правда, що без грошей нічого не зробиш. Але й гроші мають бути потоком, який складається з сотень тисяч дрібних потічків. Якщо партія залежить від цих потічків, то працює на інтереси громади. А якщо від п"яти донорів, то завжди  відпрацьовуватиме їхні інтереси. Я поважаю згаданих політиків і розумію їхні відчуття. Вони справді витратили багато грошей. Але одне з наших завдань полягає перебудуві механізму фінансування партії.

Кажуть, менші націонал-демократичні партії сторонилися "Нашої України саме через її підлеглість невеликій групі бізнесменів...

— Це не так. Вони відмовлялися об"єднуватися з "Нашою Україною" через особисті амбіції лідерів. Інші націонал-демократичні сили також залежні від певних фінансистів. На жаль, в Україні поки що немає партії з хоча б наближеною до ідеальної системою фінансування.

Чи є сенс у переговорах "Нашої України" з Блоком Юлії Тимошенко?

— Про об"єднання на рівні партій? Я собі цього не уявляю.

А з іншими йдеться про об"єднання в одну партію?

— Коли мова йде про позапарламентські партії, то так. Це могло би бути об"єднання в одну структуру. Або блокування.

Щодо БЮТу, то максимально можливою є координація взаємних дій. Адже з принципових питань ми природно співпрацюємо в парламенті. Часом навіть без домовленостей лідерів.

Чи ведуться перемовини щодо створення нової коаліції?

— Наскільки мені відомо — ні. Хоча чула, що Андрій Клюєв постійно веде з кимсь переговори... Не знаю, може й веде. Із "Нашою Україною" офіційно ні. А з ким неофіційно — дізнаємося, як кажуть, "по факту".

Ви брали участь у засіданнях уряду Юрія Єханурова і в перших засіданнях уряду Віктора Януковича. Яка існує між ними відмінність?

— Кардинально різниться стиль. Навіть не стільки на засіданнях самого Кабінету міністрів, скільки на засіданнях урядових комітетів. На них, за уряду Єханурова, ухвалювали більшість рішень. Потім на засіданнях Кабміну ті, по яким досягли компромісу, швидко приймалися. У Януковича також швидко ухвалюють питання, які не викликають дискусій. Але так само і ті, згоди щодо яких не дійшли. Від початку в уряді Януковича дискусії на урядових комітетах намагалися скорочувати і переносити в кабінети. Недавно мені розповідали, як це робиться. Приходять на засідання комітету група міністрів і віце-прем"єр і кажуть: ну, перші 10 питань ми вже обговорили, залишилися ще декілька...

Чим і коли закінчиться протистояння президента і прем"єра?

— Кінцева дата визначена Законом України про вибори президента. Усе інше залежить від багатьох факторів. На жаль, стабільності в Україні не буде ще кілька років.

Хто конкуруватиме за президентську посаду на наступних виборах?

— Поки що ми бачимо тільки знаних гравців — Ющенка, Тимошенко і Януковича. Можуть з"явитися й інші. Той-таки Луценко.

Зараз ви читаєте новину «"Об"єднання з Тимошенко я собі не уявляю"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути