пʼятниця, 09 грудня 2011 10:25

"Наступні вибори в Росії пройдуть за ще бруднішим сценарієм"

Автор: фото з сайта www.carnegieendowment.org
  Лілія Шевцова: ”Активна, молода частина населення вже виштовхнута на вулицю. Фактично — у революцію”
Лілія Шевцова: ”Активна, молода частина населення вже виштовхнута на вулицю. Фактично — у революцію”

На виборах Державної думи 4 грудня владна партія "Єдина Росія" здобула 238 мандатів, Компартія — 92, партія "Справедлива Росія" — 64, ліберальні демократи Володимира Жириновського — 56. Опозиційні сили не здолали 7-відсотковий бар'єр.

Офіційні результати виборів оголосять до 19 грудня. Із початку тижня в Санкт-Петербурзі та Москві відбуваються кількатисячні акції протесту. Поліція затримала понад 700 осіб. У вівторок у Москву введені додаткові підрозділи внутрішніх військ. В інтернеті з'явилися заклики провести 10 грудня загальноросійську акцію протесту.

— Принциповий висновок із цього голосування — влада втратила столиці: Санкт-Петербург і Москву. Так, "Єдина Росія" здобула традиційні 99,48 відсотка в Чечні. Але для всіх політичних режимів контроль над столицею — запорука стабільності та виживання, — каже політолог Лілія Шевцова, 62 роки, із Московського центру Карнегі.

Що призвело до цієї втрати?

— У Росії було немало виборів, результати яких сфальсифікували. Люди знали про це, але загалом погоджувалися жити за нелегітимної влади. Зараз ситуація змінилася.

За 12 років Володимир Путін не реалізував своїх соціально-економічних обіцянок — ні президентом, ні прем'єром. І виник фактор нової Росії. Це насамперед молодь, яка виросла без гену страху і має власну гідність. В основному вона живе у великих містах. Проти Путіна — а ці вибори були протестом проти керівника Кремля та його злочинного режиму — вийшла ця молодь.

Нова Росія виникла раніше, ніж можна було сподіватися. Думалося, вона наросте за п'ять-шість років. А вона вже існує — як опозиція путінському режиму в соціально-економічному та політичному вимірах.

Є політична сила, навколо якої ця нова Росія може об'єднатися?

— Нинішні виступи в більшій мірі є реакцією "проти". Але вони мають і конструктивний бік: люди хочуть нормального парламенту, чесної конституції, правової держави й поваги з боку влади. А от політичної альтернативи поки що немає. Потрібен час, аби вона оформилася.

Які висновки мала б зробити з цих виборів влада?

— Запас її стабільності вичерпався. Вона неспроможна покласти край терористичним актам, тягучій громадянській війні на Північному Кавказі, корупції у федеральних репресивних органах. Не може забезпечити майбутнє. У наступні три роки скоротяться видатки на освіту та охорону здоров'я, зате зростуть витрати на силові структури — опору режиму. За такої перспективи бізнес виводить капітали за кордон, щоб убезпечитися від свавілля Кремля та бюрократії.

Нормальні стосунки із більшістю сусідів теж не налагоджені. Нас сприймають як пораненого ведмедя, який тримає камінь за пазухою.

Скільки часу це триватиме?

— Цими виборами влада викликала протест, але він не призвів до того, що відбулося, скажімо, в Україні 2004-го. Система залишилася, Держдума не змінилася.

Наступні вибори, президентські, 4 березня 2012-го пройдуть за ще бруднішим сценарієм. Не виключно, що люди розчаруються в законному способі впливу на владу. Адже активна, молода частина населення вже виштовхнута на вулицю. Фактично — у революцію.

Можливо, все закінчиться наступної весни. Можливо — через шість років. Правда, що гряде на зміну Путіну і його системі — зараз важко спрогнозувати.

Зараз ви читаєте новину «"Наступні вибори в Росії пройдуть за ще бруднішим сценарієм"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

27.03.2013 14:19:00 Shkapa95.158.3.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Всі примітивні суспільства розвивалися за однаковим сценарієм. Тому, логічно вивчати залишки культур кам'яного віку, які дожили до наших днів, щоб краще розуміти зниклі. У свій час і наші предки жили як індіанці Північної Америки чи аборигени Борнео. До речі, деградація суспільства є поверненням до "природнього" стану:)

02.03.2012 14:31:22Нутойщо?95.135.24.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Ну а гуцули до сих пiр прикрашають своi капелюхи курячим пiр"ям.

27.03.2013 14:14:10 Shkapa95.158.3.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

А жінки фарбують обличчя. Деякі чоловіки роблять татту. Службовці носять форму. Кожна держава має свій тотем. Через обмеженість розуму деякі навідь не уявляють, скільки архаїчних символів присутньо в нашому сучасному житті.

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути