вівторок, 21 січня 2014 05:15

Народ має право на повстання

Автор: ФОТО: REUTERS
  Зіткнення мітингувальників та бійців спецпідрозілу ”Беркут” на вулиці Грушевського. Київ, 19 січня
Зіткнення мітингувальників та бійців спецпідрозілу ”Беркут” на вулиці Грушевського. Київ, 19 січня

"Міліція", за визначенням, — це озброєна частина народу. У сучасній Україні це державний озброєний орган виконавчої влади. Справжня міліція за визначенням не може боротися сама із собою — народом, частиною якого є. Висновок такий: сьогодні справжня міліція — це загони самооборони. А "міліція" — каральний орган бандо-влади і більше нічого. Тільки глибоко аморальні субчики можуть воювати із власним народом. Януковичу втрачати нічого. А за що б'ються мєнти?

Нинішня редакція Статті 5 Конституції України: носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові й не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.

Ніхто не може узурпувати державну владу. У випадку узурпації влади народ має право на повстання. Право на повстання є формою опору гнобленню як наслідку узурпації влади. Опір гнобленню витікає із природніх прав людини. Коли уряд порушує права народу, повстання для народу і для кожної його частини є його священним правом і невідкладним обов'язком. Про це кажуть статті 33–35 Декларації прав людини і громадянина від 24 червня 1793 року, яка була частиною Конституції Французької республіки.

Генеральна Асамблея ООН 10 грудня 1948-го проголосила Загальну декларацію прав людини, у преамбулі якої зазначила: "… необхідно, щоб права людини охоронялися силою закону з метою забезпечення того, щоб людина не була змушена вдаватися як до останнього засобу до повстання проти тиранії і гноблення… ".

Сучасні події в Україні цілком підпадають під визначення "узурпація влади і порушення права громадян на свободу та гідність".

У Конституції наступної Української республіки статтю 5 необхідно доповнити таким реченням: "У випадку узурпації влади, порушення владою права громадян на свободу та гідність народ має право на повстання".

Зараз ви читаєте новину «Народ має право на повстання». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути