23 листопада місія Міжнародного валютного фонду завершила роботу в Україні. Працювала з 14 листопада.
Київ намагається домовитися про трирічну програму фінансування на $5–6 млрд. Попередню 14-місячну затвердили 19 грудня торік. Її обсяг — $3,9 млрд. МВФ одразу виділив $1,4 млрд. Перегляд програми планували на травень. Але траншу не дали через дострокові парламентські вибори.
— Місія помітно просунулася в дискусіях щодо реформ, які могли б лягти в основу нової програми. Серед таких — заходи у грошово-кредитному, податково-бюджетному та фінансовому секторах. А також поліпшення бізнес-середовища, посилення верховенства права і нарощування економічного зростання. Дискусії триватимуть наступними тижнями, — заявив керівник місії МВФ Рон ван Роден.
Фонд висунув Україні вимогу ухвалити закон, що заборонить передачу націоналізованих банків колишнім власникам, каже колишній народний депутат 39-річний Сергій Лещенко: "МВФ намагається отримати гарантії, що олігарху Ігореві Коломойському не повернуть Приватбанк".
Відповідні законодавчі зміни вже готують, повідомило видання "Економічна правда" з посиланням на свої джерела в Нацбанку.
— Наші парламентарії повинні швидко розробити потрібний документ і проголосувати. Інакше співпраця з МВФ може завершитися. Це означатиме економічну катастрофу, — говорить економіст Андрій Новак, 46 років.
— Важливі навіть не транші МВФ. На нього орієнтуються інші інвестори та кредитори. Мовляв, із державою можна мати справу. Зараз для всього світу Україна — це держава, де тривають воєнні дії. Вкладати гроші в яку ризиковано.
Така ультимативна вимога Фонду розв'язує президентові Зеленському руки у протистоянні з Коломойським. Має чіткий аргумент.
Коментарі